«
  1. Anasayfa
  2. Anne Çocuk
  3. Temmuz Ayında Hamile Kalmak mı?

Temmuz Ayında Hamile Kalmak mı?

temmuzda hamile kalmak

Eğer hamile kalmayı düşünüyor ve artık bebeğinizi kucağınıza alacağınız gün için sabırsızlanmaya başladıysanız haydi o zaman! Hiç vakit kaybetmeden harekete geçin. Çünkü temmuz hamile kalmak için en mükemmel ay. Tabii bu işlerin tamamen kısmet olduğunu da unutmayın. Sonuçta her zaman herşey planladığınız gibi gidemiyor. Hele konu hamilelikse “hayırlısını dilemek” en doğrusu. Ama eğer hamile kalacağınız gün için kararsızlık yaşıyorsanız, size tavsiyemiz tam da bu ay. Sonuçta daha kolay ve avantajlı bir hamilelik geçirmeyi kim istemez. O halde haydi bakalım, denemeye değer.

Grip aylarını geride bırakın

Hamileliğinizi temmuz ayına denk getirdiğiniz takdirde bebeğinizi kucağınıza alacağınız o unutulmaz gün; grip ayını da geride bırakacağınız güne denk gelmiş olacak.

Eğer bebeğinizin doğumu Ekim veya Kasım ayına denk gelirse, hastalanma olasılığı yüksek olacağından dışarı çıkarmaya tereddüt edebilirsiniz. Aynı zamanda kendinizin de grip furyasına katılmamanız adına şimdiden harekete geçin.

Temiz havanın tadını doyasıya çıkarın

Minik bebeğinizin bahar aylarında gözünü dünyaya açacağını düşünürsek; onunla güzel havayı değerlendirip, keyifli yürüyüşler yapmanız için bebek arabası alsanız çok harika olur. Çünkü güzel ve temiz havada yapacağınız yürüyüş sayesinde hem ruhunuz ve bedeniniz arınacak hem de minik yavrunuz daha rahat uykuya dalacak. Bu da uykusuz gecelerin azalması için en etkili fırsat.

Uzun ve rahat bir yaz tatili için fırsat yaratmaya çalışın

Birçok kişi için yaz ayları, kışa nazaran; çok daha rahat ve keyifli geçer. Yazın çıkılan tatilin tadı her zaman başkadır. Deniz, güneş ve kum üçlüsü huzur için tek adrestir. Özellikle doğumdan sonraki günlerde bu tarz bir tatile çok ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu yüzden Temmuz ayında hamile kalıp, bahar aylarında minik bebeğinizi kucağınıza alırsanız, tek yapmanız gereken bu huzur tatili için gereken fırsatı yaratabilmeniz olacaktır. Ayrıca eşinizle beraber biraz olsun gerçek dünyadan uzaklaşmanız, hem bebeğinize hem de ilişkinize çok güzel etkiler katacaktır.

Yaza fit bir vücutla giriş yapın

Eğer herşey planladığınız gibi gider, Temmuz ayında hamile kalırsanız, hayırlısıyla minik bebeğinizi Nisan Mayıs gibi kucağınıza alabilirsiniz. Doğum sonrası vücudunuzu toparlayabilmeniz için önünüzde tam 2 ay olacak. 2 ay da forma girebilmeniz için kıvamında bir süre. Emzirdiğiniz takdirde zaten farketmeden oldukça hızlı bir şekilde doğum kilolarınızdan kurtulmuş olacaksınız. Yaz sezonuna minik bebeğiniz ve fit vücudunuzla merhaba demeniz oldukça mümkün olacak.

Siz sevgili anne adaylarına Online Kadın Dergisi olarak herşeyden evvel sağlıklı, huzurlu ve mutlu hamilelik süreçleri dileriz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *