«
  1. Anasayfa
  2. Doğal Bakım Önerileri
  3. Gençleştiren Çorba

Gençleştiren Çorba

cilt gençleştirme

Uzmanlar kemik iliği suyuyla pişen çorbaların ciltteki kolajen üretimi açısından oldukça önemli bir rol oynadığına dikkat çekti. Cildin ne kadar sıkı, yumuşak ve esnek olduğunu kolajen seviyesi belirler. Proteinler; kolajen ve elastin üretimi üzerinde direkt olarak çok etkilidir. Cilde güç ve yapı kazandıran çözünmez ve lifli bir protein olan kolajen arttırıcı besinleri ağızdan almak cildi sağlıklı tutmakta oldukça büyük fayda sağlar.

cilt güzelliği

Kolajen, derinin bağ dokusunun çok önemli bir bileşenidir. Kolajen epidermisin altında bulunur ve vücutta doğal olarak meydana gelmesine rağmen, yaş ilerledikçe üretimi azalır.

çorba

Vücuttaki kolajenin azalması ise, cildin esnekliğini ve sıkılığını olumsuz yönde etkilier. Yaşlanma belirtilerini kolajen arttırımını sağlayacak yardımcı gıdalar tüketerek geciktirebilir hatta tersine çevirebilirsiniz. Her yaştaki birey mutlaka günlük beslenmesinde yeterli miktarda protein almalı. Kemik iliği de kolajen arttırımı açısından muazzam bir kaynaktır. Kemik iliği ile yapacağınız çorbalar size vücudunuz için oldukça faydalı besin deposu olarak geri dönecektir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *