«
  1. Anasayfa
  2. Basında Biz
  3. FHM Dergisi İle Yaptığımız Eğlenceli Röportajımız

FHM Dergisi İle Yaptığımız Eğlenceli Röportajımız

onlinekadindergisi.com

“Kadınların nabzını tutan en iyi web sitesi” olan onlinekadindergisi.com’a bir FHM erkeği sızarsa ne olur? Kurucuları üçüzler cevaplıyor, erkeklere de bol bol ekmek çıkıyor!

onlinekadindergisi.com’a haftada üç tıklayan bir erkek, ilişkisinde başarılı olabilir mi?

Sandy: Üç değil de beş kere tıklarsa belki ;) İşin doğrusu tabiki başarılı olur demiyoruz ( Fakat bazı konularda fikir alabilmeleri için doğru adres diyebiliriz… Uzmanlarımız tarafından özenle hazırlanan yazılar birçok konuda fikir sahibi olunmasına yardımcı oluyor.

Peki, haftada beş tıklayan bir kadın başarılı olabilir mi?

Melisa: (Gülüşmeler) Şöyle diyebiliriz. Kadınlara dair aradıkları her türlü konuyu bünyesinde barındıran özgün bir siteyiz. Bu nedenle sitemizi düzenli takip eden okuyucularımızın her türlü konu hakkında fikir sahibi olmaları mümkündür.

Cinsellikle ilgili konuları ele alırken, bunların doğruluk payının kesinlikle çok yüksek olduğunu mu düşünüyorsunuz, yoksa birazcık abarttık dediğiniz oluyor mu?

Lena: Abartılı ve kesin olmadığını düşündüğümüz hiçbir bilgiyi paylaşmıyoruz.  Çünkü sitemizde yayınladığımız her konuda olduğu gibi cinsellik ile ilgili yazılarımızı da uzun araştırmalar ve uzmanlardan aldığımız bilgiler doğrultusunda yayınlıyoruz. Yani doğruluk payının çok yüksek olduğunu söyleyebiliriz;)

Kadınları bu kadar iyi tanıyan bir ekibin, erkekleri de iyi bilme ihtimali oldukça yüksektir diye düşünüyoruz. Erkek dergisi piyasasına girip rakibimiz olmayı hiç düşündünüz mü? Ya da bizlere yönelik başka projeleriniz var mı?

Lena: Henüz çok erken bunu söylemek için. Fakat ilerisi için böyle bir düşüncemiz var aklımızda. Ayrıca kadın dergisi olmamıza ragmen erkeklerin de aradıkları birçok sorunun cevabını sitemizde bulabilmeleri mümkün.

“Erkeksiz bir kadın, çölde yolunu bulamayan bir solucana benzer” demiş atalarımız. Şimdi uydurduk. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? 

Sandy: Biraz abartmış sanki atalarımız ;) Biz şöyle düşünüyoruz ne bir kadın erkeksiz, ne de bir erkek kadınsız tam olabilir.

Hazırlarken en çok keyif aldığınız konular hangisi?

Melisa: Hepsi diyeceğim belki klasik bir cevap gibi gelecek fakat gerçekten ayırım yapmamız pek mümkün olmuyor. Çünkü üçümüz de işimizi çok büyük keyif alarak ve özenle yapıyoruz. Bu nedenle hazırladığımız her yazının yeri ve verdiği keyfi bambaşkadır.

İnternette bir sürü kadın sitesi var. Sizi diğer kadın sitelerinden ayıran en büyük özelliğiniz nedir?

Lena: Bizim için en hassas konu sitemizin güvenilir ve özgün olmasıydı. Çünkü hepimizin bildiği üzere internette haber kirliliği fazlasıyla mevcut. Bu yüzden dergimize ait tüm haberlerin güvenilir olması için çeşitli kategorilerde birlikte çalıştığımız uzmanlarımız var. Her kategori için uzmanlarımızdan destek alarak, birlikte belirlediğimiz konular üzerine aydınlatıcı makaleler yayınlıyoruz.

Melisa: Bununla birlikte okuyucularımız merak ettikleri konuları iletişim bilgilerimizden veya sosyal medya hesaplarımızdan bizimle paylaşabiliyor ve bizler de uzmanlarımızla birlikte bu konulara öncelik veriyoruz. Böylelikle okuyucularımıza konuları kendileri belirleme imkanını sunmuş oluyoruz.

Sandy: Dergimizi diğer kadın dergilerinden ayıran bir özelliği de farklı tasarımıyla ön plana çıkması. Sosyal medyanın popülerliliği ve kullanım alışkanlığı göz önünde bulundurularak tasarlanan dergimizde ziyaretçilerin her türlü konuyu kolay bir şekilde bulmasını amaçladık. Bu yüzden formatımız üzerinde uzun süre çalıştık.

Üç aşamalı FHM sorusu geliyor… Bir erkek ilk randevuda kız arkadaşını nereye götürmeli? İlişki ilerledikçe mutluluk kondisyonunun hep yukarılarda olması için ne yapmalı? Ve evlenme teklifi edeceği gün nasıl bir hazırlık yapmalı?

Melisa: (Gülüşmeler) Güzel soru. Madem 3 aşamalı biz de 3 kişi olma avantajını kullanalım… Aslına bakarsanız ilk görüşmede nedense her zaman beklentiler aynıdır. Şık bir restoranda romantik bir yemek… Fakat kilişeleşmişlik programlar yerine çok daha yaratıcı ve eğlenceli bir fikir düşünülebilir. Örneğin çantanıza bir şişe şarap ve iki kadeh atarak kendisini kumsala davet edin ve parmak arası terliklerini de yanında getirmesini söyleyin. Ayaklarınızın suya değdiği, keyifli bir sahil yürüyüşüyle yapacağınız sohbetin çok daha keyifli olacağı garantisini verebiliriz. Sonrasında kumların üstüne kuracağınız salaş bir peynir tabağı eşliğinde şarabınızı yudumlayabilirsiniz. Bırakın şık restorandaki romantik yemek de bir sonraki buluşmaya kalsın.

Sandy: Güzel cevaptı Melisa ;) Gelelim ikinci aşamaya( İlişki ilerledikçe mutluluk kondisyonundaki duruma…Bence ilişki esnasında her iki tarafın da kendisini huzurlu ve mutlu hissetmesi çok önemli. Bunun sağlanabilmesi için her iki tarafında dürüst ve kendisi gibi olması ilişkinin olmazsa olmazı. Aynı zamanda her iki tarafın da zevklerine yönelik programların yapılması, günlük yapılan küçük süprizler, Melisa’nın verdiği örnekteki gibi yaratıcı programlar ilişkinin heyecan ve mutluluk seviyesini hep yukarıda tutacaktır

Lena: Geldik son aşamaya ( Evlenme teklifi bir kızın her zaman hayalini kurduğu en özel anlardandır. O günü unutulmaz kılacak en önemli detay ise teklifin nasıl edildiğinden çok karşı tarafa hissettirilmeden sürpriz bir şekilde hazırlanmış olmasıdır. Bu sebeple evlenme teklifi edeceğiniz gün planınızın kusursuz bir şekilde işleyeceğinden emin olun ve sevgilinize heyecanınızı belli etmemeye özen gösterin. Planınız yolunda gitmese bile hiç beklemediği anda gelen teklifin zaten onun için unutulmaz olacağından emin olabilirsiniz.

Bu ay şöyle bir konuya takıldık; ilişki başladığı an, bir erkeğin en büyük düşmanı sevgilisinin en yakın arkadaşı olur. Sizce kendisini bu kişiye nasıl şirin gösterebilir? 

Melisa: Tabi ki sevgiliyle en yakın arkadaşın iyi anlaşması ilişkiyi olumlu yönde etkileyecektir. Fakat şirin gözükmesi için kendi gibi olması yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Ne de olsa ikisini de seçen aynı kişi olduğundan karakterleri de birbirlerinden çok farklı olmayacaktır. 

Aldatan bir erkeğe kapıyı göstermeden adam etmenin bir yolu var mıdır?

Sandy: Kısa ve net bir cevap olacak belki ama aldatan erkeği yola sokmakla uğraşarak kendinizi ne yorun ne de kandırın. Maalesef siz ne yaparsanız yapın ama aldatan erkeğin davranışını tekrarlama olasılığı her zaman yüksektir. 

onlinekadindergisi.com bundan iki sene sonra nasıl bir yerde olacak?

Lena: Çok yakın bir zamanda forum sayfamızda tamamlanacak ve okuyucularımız hem kendileri ile hem de uzmanlarımızla çok daha interaktif bir ortamda iletişim kurarak, bilgi alışverişinde bulunabilecek. Bundan 2 sene sonra da Online Kadın Dergisi olarak hem bünyemize yeni katılan uzmanlarımız hem de okuyucularımız ile çok daha büyük bir aile olmayı ve herkesin kendisine dair aradığı bir çok sorunun cevabını bulabildiği faydalı, eğlenceli ve bilgilendirici bir site olabilmeyi planlıyoruz. 

onlinekadindergisi.com

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *