«
 1. Anasayfa
 2. Doğal Bakım Önerileri
 3. Ev Yapımı Doğal Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj Tarifi

Ev Yapımı Doğal Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj Tarifi

doğal dudak dolgunlaştırıcı ruj

Son zamanlarda moda haline gelen kalın dudak furyasına yoksa sizde mi katılmak istiyorsunuz? Hem istiyorsunuz hem de iğne ile dolgu işlemi yaptırmaktan korkuyor musunuz? İşte o zaman doğru sayfadasınız! Evde çok kolay ve pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz tamamen bitkisel doğal dudak dolgunlaştırıcı ruj tarifi ile doğal ve dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

Genelde piyasada mevcut olan dudak dolgunlaştırıcı ürünlerin birçoğunun içeriklerinde bizim de çok yakından bildiğimiz iki ana içerik bulunuyor. Bunlar; tarçın ya da nane yağı… Bunun en önemli sebebi ise her ikisinin de ince dudağın yüzeyinde yanma hissine benzer bir hareket oluşturuyor olması. Böylelikle bölgede kan devranı artıyor ve hassasiyet oluşuyor. Sonuç mu? Tabii ki dudaklarınız hızlıca şişiyor ve doldurmuşsunuz gibi hacim kazanıyor.

Hem kozmetik bir dudak dolgunlaştırıcı ruj almak istemiyor hem de botoks yaptırarak gereğinden fazla şişmesi veya bir yan etkisine maruz kalmak gibi bazı riskleri almak istemiyorsanız evde kendi doğal dudak dolgunlaştırıcı rujunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz. Nasıl mı? İşte bu sorunuzun cevabını sizler için araştırdık.

Ev Yapımı Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj Tarifinin Malzemeleri Nelerdir?

 • Eğer varsa 1 yemek kaşığı Balmumu. Yoksa balmumun yerine vazelin kullanabilirsiniz.
 • Vazelin veya balmumunu eritebilmek için kaynar su dolu bir kap,
 • 1 çay kaşığı karabiber yağı,
 • 1 çay kaşığı Vanilya,
 • 1 tatlı kaşığı Gliserin,
 • 1 çay kaşığı Aloevera yağı ve
 • İsteğe bağlı olarak 1 çay kaşığı kırmızı gıda boyası

Ev Yapımı Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj Tarifi Nasıl Uygulanır?

 1. İlk olarak kaynar su dolu bir kabın üzerinde vazelin veya balmumunu eritin.
 2. Ardından tüm malzemeleri ekleyin ve karıştırın.

İşte doğal ev yapımı dudak dolgunlaştırıcı ruj tarifiniz hazır. Hazırlamış olduğunuz bu karışım bitene kadar saklayabilir ve kullanabilirsiniz.