Home Güzellik Dudakları Daha Dolgun Gösterme Yolları

Dudakları Daha Dolgun Gösterme Yolları

by admin

Dudaklarınızın çok ince olduğunu mu düşünüyorsunuz? İşte size dolgun dudaklara kavuşmanızı sağlayacak makyaj önerileri…

İnce dudakları daha dolgun göstermek için, dudak kalemi ile mutlaka dudakların çerçevelenmesi gerekir. Renk seçiminizi dudağınıza en yakın renkten yana kullanın.  Dudağınızın bir kalem ucu kadar daha yukarıdan çizilmesi gerekir, taşırmamaya özen gösterin.

dolgun dudak
Dudak makyajına ilk olarak fondöten ve concealer sürülerek başlanır. Bu işlemi yaparken tüm dudağınıza eşit miktarda sürdüğünüzden emin olun. Bu şekilde kendi rengi yok edilmiş olan dudağa yapay çizgi daha doğal uygulanmış olur. Dış çizgi kapatıldığı için daha belirgin gözükecektir.

Ruj seçiminde açık renklere her zaman  öncelik verebilirsiniz. Fakat koyu renkte bir ruj sürdüğünüzde, dudakların orta kısmının mutlaka daha açık renkte bırakılması önerilir. Rujunuzu daha kalıcı kullanabilmeniz için önce kalem sürmenizi, üstünden tekrar rujla  geçmenizi öneriyoruz. Eğer dudaklarınızı daha da dolgunlaştırmak istiyorsanız, dudakların iç köşesine daha koyu renk kalem sürebilirsiniz. Bu yöntemle dudağınız olduğundan çok daha dolgun gözükecektir.

Önerilen Yazılar

Leave a Comment