Çorba Deyince Akla!

Çorba Deyince Akla!


Pek çok seveni olan çorba, çeşitlilik bakımından zenginliği sayesinden herzaman tercih sebebidir. Açlığınızı bastıracağı için yemek başlarından tercih edilir. Özellikle kıvamı biraz katı bir sebze çorbası gereğinden fazla tok tutacağından sonrasında ağır birşey yemeğe ihtiyacı duymazsınız. Gelin hepbirlikte farklı çorba çeşitlerine ve bu çorbaları nerde bulabileceğinize göz atalım.

  1. 1974 yılında kurulan Kadıköy’de bulunan Dürümcü Emmi deyince akla ilk gelen süphesiz Kelle Paça ve Beyran çorbasıdır. Gaziantep mutfağından yemekler bulunan mekanda Paça ve Beyran çorbası oldukça beğeniliyor. Çorbaları oldukça doyurucu ve acılı. Soğukalgınlığınız varsa kesinlikle acılı bir çorbasını denemelisiniz. Kesinlikle bağışıklığınızı yükseltecek cinsten. Mekan geç saatlere kadar açık ve herzaman kalabalık.
  1. Ataşehirde 2003 yılında açılan ilk konsept çorba restoranı olan Shorba; 3 binden fazla çorba çeşidine sahip bir mekan. Mekanda Türk ve Dünya mutfağından çorbalar bulmak mümkün. Restoranın en meşhur çorbası olan safranlı hünkar çorbasını kesinlikle denemelisiniz.

çorba

  1. Beyoğlun’da iki ayrı yerde hizmet veren Lades aslında bir esnaf lokantası. Denenmesi gereken çorbaları; pazı çorbası, süzme mercimek çorbası, paça ve işkembe çorbası.
  1. Üsküdar’da 77 yıldır hizmet veren Kanaat Lokantasın’da keyifle içebileceğiniz çorbalar arasında işkembe, mercimek, terbiyeli paça, tavuksuyu, yayla ve ezogelin çorbası var. En çok tercih edilen çorba ise paça çorbası.
  1. Teşvikiye’de bulunan mekan Zazie; Fransız ve İtalyan mutfaklarından lezzetler sunuyor. Domates, soğan ve kremalı tavuk çorbasını hergün bulmak mümkün. Aynı zamanda günlük olarak değişen sebze çorbasını deneyebilirsiniz. Bütün çorbaları lezzetli olan mekanın diğer meşhur çorbaları ise; brokoli, ıspanak ve zencefilli balkabağı çorbası.

+ There are no comments

Add yours