«
  1. Anasayfa
  2. Anne Çocuk
  3. Başımızın Tacı Annelerimiz Bugün Sizin Gününüz

Başımızın Tacı Annelerimiz Bugün Sizin Gününüz

anneler günü

Hayatımızda ki en değerli ve en özel insanlardan biridir annelerimiz. Fedakarlıkları, bize kattıkları yadsınamaz. Anneler Günü, anneleri hem anmak hem de onları onurlandırmak amacıyla bütün dünyada değişik zamanlarda kutlanan özel bir gündür. Tüm annelerimizin Anneler Gününü en içten dileklerimizle kutluyoruz.

Anneler Gününün Başlangıç Hikayesini Biliyor muydunuz?

Amerika’da Anna Jarvis’in kaybettiği kendi annesi için 1908 senesinde başlattığı anma günü, 1914 senesinde Kongrenin onayı ile Amerika çapında genişlemiştir.

Amerikalı genç Jarvis annesinin vefatının hemen ardından yaşamış olduğu acıyı atlatamamış ve annesinin yerini hiçbir şeyle doldurmayı başaramamıştır. Her sene annesinin ölüm yıl dönümü geldiği zaman tarifsiz bir acı yaşar ve bunu etrafındaki insanlara de yansıtırmış. Mayıs Ayı’nın ikinci Pazar günü yani yine annesinin bir ölüm yıl dönümünde herkesi bir arada toplayarak ” bu günün anneler günü olmasını çok arzu ediyorum ve Anneler Günü adıyla her sene kutlanmasını kabul edermisiniz? diye etrafındakilere sormuştur. Bu düşüncesi herkes tarafından kabul görmüş ve artık her mayıs ayının ikinci pazar günü anneler günü olarak kutlanmıştır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *