Bu Müze Yenir

Bu Müze Yenir


Kendisi tatlı müzesi daha da tatlı. Arkadaşlarınızı, çocuklarınızı kapıp gidebileceğiniz mükemmel bir müzeden bahsetmek istiyoruz. Esenyurtta bulunan çikolata müzesi görenleri hayran bırakıyor. Birçok sanat eserlerinden oluşan bu müzeyi haftanın 6 günü (pazatesi-cumartesi) ziyaret edebilirsiniz. Çikolata müzesinin ücreti kişi başı 20 tl ve 0-5 yaş grubundan ücret alınmamaktadır. Müze Pelit’in İstanbul Esenyurtta 110.000 metrekare kapalı alana yayılmış üretim merkezinde yer alıyor.

çikolata müzesi

Çikolata müzesine gittiğinizde misafirler ilk olarak büyüleyici çikolata çeşmesinden çikolata ile karşılanıyor. Çikolata şelalesi ve tamamı çikolatadan yapılan ev mükemmel görünüyor. Müzede görsel ziyafetin yanı sıra müzeyi kaplayan kakao kokusuyla kendinizden geçmeniz kaçınılmaz. Her şey çikolatadan olduğu için sıcaklık belli bir ısıda tutuluyor. Çocuklar için mutfak şefliği ve pasta workshoplarının yapıldığı mini bir mutfak oluşturmuşlar. Burada çocuklar yeteneklerini ortaya çıkartarak keyifli vakit geçirme olanağı buluyorlar.

pelit çikolata müzesi

Bu müzede aklınıza gelebilecek herşey çikolatadan yapılmış. Çikolatadan yapılan eserlerden bazıları şöyle; Sultanahmet Camii, Einstein, Nuh’un Gemisi, Yerebatan Sarnıcı, Atatürk, Aşık Veysel, Zeki Müren büstü ve Kız Kulesi. Aynı zamanda çocuklarınızla birçok bölümde hatıralık fotograflar çektirebiliyosunuz. Aynı zamanda çocukların ilgisini çekicek tesisin dışında küçük bir hayvanat bahçesi bulunuyor. İster haftasonu ister haftaiçi Çikolata Müzesini ve pasta fabrikasını ziyaret etmek mümkün.

çikolata

+ There are no comments

Add yours