«
  1. Anasayfa
  2. Dekorasyon
  3. Ekonomik ve Trend Dekoratif Önerileri

Ekonomik ve Trend Dekoratif Önerileri

ev dekorasyonu

Bir çok kişinin zamanını en çok geçirdiği yer evidir. Bu yüzden herkes için evi özeldir ve en içine sinen şekilde dekore etmek ister. Ve tabi bunun için maddiyat çok önemlidir dediğinizi duyar gibiyiz. Evet haksız sayılmazsınız maddiyat önemlidir ama çok para harcamadan da evinizin hem havasını, hem dekorunu değiştirebilirsiniz. O halde size ilham kaynağı olacağını düşündüğümüz önerilerimizle evinizde tarzınıza en uygun şekilde değişiklikler yapmaya ne dersiniz?

  • Aynalar

Tartışmasız aynalar, ev dekorasyonunun baş tacıdır. Kullanacağınız büyük boy aynalar yardımıyla evinizin boyutunu olduğundan çok daha geniş gösterebilirsiniz. Geniş göstermekle kalmayıp daha ferah ve daha çok eşya izlenimi yaratabilirsiniz. Boş bir duvarınızı tamamen ayna ile kaplayabilir veya küçük orjinal aynalarla zevkinize uygun şekillendirebilirsiniz. Hem boş duvarınıza hoş bir görünüm kazandırmış hem de küçük bir hileyle odanızı olduğundan daha geniş göstermiş olursunuz.

20150226_234046_1

Bir çok kişinin evinde yemek masasının arkasında büfe, büfenin üstünde de duvarı enlemesine kaplayan dikdörtgen şeklinde aynalar bulunur. Eğer siz de bu üçlü hızalamaya sahip olanlardansanız lütfen vazgeçin. Çoktan bu tarzın havası geçti. Artık odanızı mağaza vitrini görünümünden kurtarmalısınız. Çok daha modern ve karakteristik bir hava vermek adına duvarınızı parça parça aynalarla süsleyebilirsiniz. Bu aynalar gelişi güzel veya simetrik bir şekilde yerleştirilebilir. Hepsi aynı tarz ayna veya birbirinden bağımsız aynalar olabilir. O halde yapmanız gereken zevkinize uygun aynalardan edinip, tarzınızı duvarınıza yansıtmak olmalıdır.

dekorasyon

Aynalarla yaratabileceğiniz bir diğer tarz da aynanızın dışını çerçevelemek olacaktır. Örneğin bu tarz bir değişiklik için ikili koltuğunuzun arasındaki boş duvardan yararlanabilirsiniz. Hem boş izlenimini yok etmiş hem de çok sıcak bir görünüm kazandırmış olacaksınız. Bunun için yapmanız gereken Hazır çerçeveli aynalardan satın almak veya evinizin dekoruna uygun olacak bir çerçeve seçip, içini ayna ile doldurmak olacaktır.

  • Duvar Saatleri

Bir diğer ekonomisi ev bütçenizi zorlamayacak dekoratif parçamız, duvar saatleridir. Seçeceğiniz güzel bir duvar saati ile hem boş duvar görünümünü doldurmuş hem de gün içinde saati öğrenmek için kolunuza bakmaktan kurtulmuş olacaksınız. Bunun için dikkat etmeniz gereken en önemli husus, duvarınızın ebatına uygun duvar saatini seçebilmektir. Geniş bir duvara, küçük bir duvar saati seçmemelisiniz, saat duvarda kaybolmuş olur. İyi bir görüntü yakalayabilmeniz için duvarınızın genişliğine ve saatinizin ebatına göre seçim yapmalısınız. Çok geniş bir duvarınız varsa evinizin dekoruna uygun tek büyük bir saat ile bütün dikkati o yöne çekebilir veya küçük bir kaç saat ile duvarınızı hareketlendirebilirsiniz. Örneğin başka ülkelerle bağlantınız var ise, o bağlantınızın olduğu 3 veya 4 ülkenin saatini gösteren aynı tip duvar saatlerini duvarınıza yan yana yerleştirebilirsiniz. Hem günlük kullanımınızı kolaylaştırmış hem de çok karakteristik bir hava katmış olursunuz.

saat dekorasyonu

  • Stickerlar

İşte size yaratıcı ve ekonomik bir diğer dekoratif önerisi daha. Eğer yatak odanızda yatak başlığınız yoksa ve çok masrafa girmek istemiyorsanız duvarınızı, size güzel enerji verecek, istediğiniz yazı karakterleriyle yazılmış hoş bir cümle veya desenli bir sticker ile doldurabilirsiniz. Çocuk odasını da çocuğunuzun zevkine uygun stickerlarla süslemenizi öneriyoruz. Seçimi bırakın odanın sahibi olan çocuğunuz yapsın ve kendi yerleştirsin. Hem sıcak bir görünüm sağlamış hem de duvar kağıdı masrafından kurtulmuş olacaksınız. Örneğin kirlenmiş bir mutfak duvarınız var ve badana yapmayı sürekli erteliyorsunuz. O halde kirli kısmı kapatacak boyutta, mutfağınıza uygun, hoş bir  stickerı denemenin tam vakti.

sticker dekorasyon

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *