«
  1. Anasayfa
  2. Genel
  3. Yeni Yıla Sigarasız Girin

Yeni Yıla Sigarasız Girin

sigarayı bırak

Takvimler 1 Ocak 2016 tarihini gösterdi mi yepyeni bir başlangıç yapın, ve bir daha hiç yakmamak üzere söndürülür sigaraları. “NHS” İngiltere Sağlık Kurumu, yaşamında bu tür faydalı ve kararlı bir değişiklik yapmak isteyenler için sadece beş maddeden oluşan en etkili listeyi hazırladı. Üstelik sağlık uzmanları, sigarayı bıraktıkları andan itibaren olumlu etkilerini neredeyse hemen hissedeceklerinin, bu etkilerin oldukça geniş kapsamlı ve uzun soluklu olduğunun da garantisini veriyor. O halde sevgili Online Kadın Dergisi okuyucularımız, haydi kendinize en değerli yılbaşı hediyesini verin ve bu yılbaşından itibaren sigarayı hayatınızdan tamamen çıkartın. Bu konuda size faydası olacak, uzmanların özenle hazırladığı, en etkili “sigara bırakma listesini” sizlerle paylaşıyoruz.

1. Sağlık Bakanlığı’na bağlı olan “Sigarayı Bıraktırma Poliklinikleri” ve “Sosyal Güvenlik Kurumu”ndan mutlaka destek alın. Unutmayın bu konuda kesinlikle yalnız değilsiniz. Dumansız daha sağlıklı bir hayat için sadece gerçekten istekli olmanız yeterli olacaktır.

2. Sigarayı bırakma konusundaki asıl gerekçeleriniz neler? Bir kağıda yazın ve arabanızın camına, buzdolabının üzerine, çalışma masanızın üstüne veya sık baktığınız bir yere yapıştırın. Bu notu her okuduğunuzda, bu işi başarabilecek güce sahip olduğunuzu avcılar escort unutmayın.

3. Hayatınızda sigara içmediğiniz dönemlerin de olduğunu ve sigara içmeden de hayatınıza devam edebildiğinizi hatırlayın. İçmediğiniz zamanlarda neler yapıyorsanız kendinize eski veya yeni hobiler yaratın.

4- Maddi durumunuz ne kadar iyi olursa olsun, sağlığınıza hiç faydası olmayan bir madde için gereksiz para harcadığınızı aklınızdan çıkarmayın. Aylık sigara masrafınızı hesaplayın ve satın almadığınız sigaraların parası ile zevk alacağınız bir şeyler yapın veya kendinizi ödüllendirerek, hediyeler alın. 

5. Sigarayı bıraktığınız andan itibaren bu önemli dört maddeyi sakın aklınızdan çıkarmayın.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *