«
  1. Anasayfa
  2. Faydalı Bilgiler
  3. Nezle ve Gribe Savaş Aç

Nezle ve Gribe Savaş Aç

grip

Kış aylarında sıkça karşılaştığımız grip ve nezle günlük hayatımızı oldukça fazla etkiliyor. Özellikle bu kışın en soğuk kış olarak geçeğini göz önüne alırsak daha fazla dikkat etmeli ve kendi üstümüze düşen korunma yöntemlerini eksiksiz yapmalıyız. Önlem denildiği zaman akla şüphesiz ilk olarak grip aşısı geliyor fakat grip aşısına başvurmadan yapılabilecek başka kuvvetli yöntemlerde mevcut. Bu yöntemlere hep birlikte göz atalım.

  • Hapşırırken dikkat etmeli: Öksürürken ve hapşırırken dikkat etmek oldukça büyük önem taşıyor. Hapşırıp öksürmeyin tabi ki demiyoruz, ikisi de refleks. Dikkat edilmesi gereken öksürüp hapşırırken başkalarına bulaştırmamak için kolunuzla veya elinizle yüzünüzü kapatmanız.
  • Her şeyin başı bağışıklık sisteminizde yatıyor. Bağışıklığınız ne kadar kuvvetli olursa o kadar mikroplardan korunma ihtimaliniz artıyor. Uzmanlar bağışıklık sisteminizi yükseltecek bazı önerileri sık sık veriyorlar. Bağışık yükseltici şifa depoları; kestane, zencefil, vitamini bol boza, sarımsak ve kekik.
  • Diğer gripten sizi koruyacak yöntem ise, bol miktarda sebze ve meyve tüketmektir ve bol sulu gıdalardan faydalanmak.
  • Gripten korunmak için temizliğe önem vermek gerekiyor. Ellerin yıkanması bu temizliğin başında yer alıyor. Mikroplar en çok ellerden bulaşıyor.
  • Son olarak; sizi sadece gripten değil bütün hastalıklardan koruyacak en etkili formül şüphesiz düzenli bir yaşam sürmektir. Düzenli uyku ve beslenmenin hayatımızda önemi büyüktür.

Okuyucularımıza sağlık dolu günler dileriz. Tüm mikroplar sizden uzak olsun.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *