«
  1. Anasayfa
  2. İlişki
  3. İlişkinizi Kurtaracak Tüyolar

İlişkinizi Kurtaracak Tüyolar

ilişki

Evet biz kadınlar her zaman güçlüyüz ve bunu biliyoruz!

Ama yinede bazen bazı yerlerde ufak tefek hatalarımız olabiliyor, yersiz gururlarımız, anlamsız triplerimiz, kaprislerimiz… Bunların önüne geçmeyi ne kadar başarabiliriz bilmiyoruz ama hayatınıza, ilişkinize ve karakterinize faydası dokunacak birkaç önerimiz var sizler için!

İşte size olmazsa olmaz 7 öneri;

  • İltifatları Kabul Edin

Biri sizin için hoş cümleler kurup, iltifat ediyorsa gülümseyin ve kibarca teşekkür edin. Ama teşekkür sayısını abartmayın. Bir kerelik yapılan teşekkür sizi yeterince kibar yapacaktır. Kendinize her zaman güvenin, duyduklarınızı siz zorla söyletmediniz. Bu hoş cümlelere layık olmasanız emin olun söylemezler. “Fazla mütevazi olmayın, gerçek sanarlar” cümlesini hiçbir zaman unutmayın.

  • Yemek yapmayı mutlaka öğrenin

Erkeklerin midesine gidecek olan yolun tarifini yapmamıza gerek yoktur herhalde?

Eğer siz yuvayı kuran dişi kuş iseniz, yemek yapmayı bilmeme şansınız yok demektir. Hatta bu durumu anneden kıza geçecek olan bir aile serveti olarak görmenizde fayda var. İnanın bize eğer elinizin lezzeti varsa her zaman kazanan siz olursunuz. Ayrıca bu durumu maddiyatla sakın orantılamayın. Ne kadar zengin olursanız olun, evinizde yardımcılarınız yemeği yapacak dahi olsa; yemek yapmayı bilmeyen kadın eksik bir kadın demektir.

  • Bazen orgazm taklidi yapmanız gerekebilir

Öncelikle bu numaraya hayatınızın hiçbir döneminde ihtiyacınızın olmamasını umuyoruz. Fakat erkekler cinsel konularda takdir beklentisinde olurlar ve bu takdiri hissettirmediğiniz zaman takdiri başka kişilerde arayabilirler. Çok abartmanıza gerek yok fakat arada bir de olsa orgazm taklidi yapmayı deneyin. Mümkün olduğunca inandırıcı olmaya çalışın. Ve tabi olurda bir gün eşiniz size daha önce hiç orgazm taklidi yaptınız mı diye sorarsa, “asla” deyin. Yalanın hiçbir zaman taraftarı değiliz fakat bazen küçük yalanlar hayatınıza olumlu katkı sağlayabilir.

  • Kendinizi korumayı bilin

Eğer bir kadınsanız maalesef sizi koruyacak kişiyi her zaman başkasından beklememelisiniz. Öncelikle siz kendinizi korumayı öğrenmelisiniz. Kendini savunma hareketleri için belli kurslara giderek, kendinize zarar gelmesini engelleyebilirsiniz. Tabi bu durumu abartmayın. Sadece kendinizi savunacak birkaç hareket bilmenizin kimseye bir zararı olmayacaktır.

güçlü kadın

  • “Hayır” demekten korkmayın

Biz kadınların en sık yaptığı hatalardan biri de bu kelimeyi kullanmayı bir türlü öğrenememektir. Hep bir fedakarlık, hep bir fedakarlık… Bir başkası kırılmasın diye neden hep mutsuz olan siz oluyorsunuz? Veya kendi hayatınızı yaşamak varken neden başkasının hayatını yaşıyorsunuz. Başkasının hayatında figüran olacağınıza kendi hayatınızın başrolü olun. Bu günden itibaren tercihlerinizi dile getirmekten korkmayın. Herkesle aynı fikirde olmak zorunda değilsiniz, farklı bir fikriniz varsa rahatça “hayır” diyerek kendinizi ifade edin. Ne kadar rahatlayacağınızı göreceksiniz.

  • Cehaletten uzak durun

Her zaman kendinizi geliştirin. Öğrenmeye, yeniliklere, teknolojiye açık olun. Eğitim düzeyiniz yüksek olsun. Her konu hakkında az da olsa bilgi sahibi olmaya özen gösterin. Ne istediğini bilen, ayakları yere basan, sorumluluklarını bilen bir kadın olun. Mutlaka bir mesleğiniz ve geleceğinizle ilgili hedefleriniz olsun. Unutmayın güçlü kadın, seksi kadın demektir.

  • Cesurca sevin

Aldatılma takıntısı yaşamadan, küçük ayrıntılarda boğulmadan, hata yapmaktan korkmadan, geleceğiniz için kaygılanmadan, cesurca, doya doya sevin. Elinizde unutamayacağınız, birbirinden güzel anılarınız olacak, yanılmış olsanız bile en fazla size ne kaybettirir ki? Sevmek şu dünyadaki en saf, en güzel duygu. Sevildiğinizi de biliyorsanız, sevmekten hiç korkmayın.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *