«
  1. Anasayfa
  2. Cinsel Yaşam
  3. Kadınlara Seks Müjdesi

Kadınlara Seks Müjdesi

kadınlarda seks

Hayatımızın en hassas ve ilgi çekici konularından biridir seks. Seks veya bir diğer tabiriyle cinsel arzu her insanın içinde var olan özel bir duygudur. Cinsel arzuyu sağlayan hormonlarımızdır. Hormonlarımız vesilesiyle fiziksel olarak cinselliğe ihtiyaç duyar ve cinsel ilişki yaşarız.

Peki ama seks yaşa göre değişkenlik gösterir mi? Yaşanılan tatmin yaş ilerledikçe değişir mi? İlerleyen yaşlarda orgazma ulaşmak daha mı kolay? İşte tüm bu soruların cevabı haberimizde saklı…

seks

Kadınlarda seks isteği hangi yaşta daha çok artar?

The Journal of Sexual Medicine dergisinin yapmış olduğu araştırmaya göre kadınların seks esnasında aldıkları keyif ve tatmin, yaş ilerledikçe daha çok artıyor.

Araştırmalar sonucunda, 40 yaş üzerindeki kadınların cinsel deneyimlerini, arzularını ve yatak odası mutluluklarını çok daha tatminkar yaşadıkları belirlenmiş. Aynı zamanda % 70’i seksten çok daha fazla keyif almakla birlikte düzenli olarak orgazm yaşıyor.

kadınlarda seks yaşı

Uzmanlara göre yıllar geçtikçe kadınlar kendilerini çok daha iyi tanıyor, ne istediklerini biliyor ve vücutlarıyla daha barışık oluyor. Böylelikle cinsel arzu ve isteklerini daha rahat dile getirebiliyor. O halde hanımlar seneler geçiyor diye hiç üzülmeyin, her anlamda çok daha bilinçli olacağınız güzel seneler sizleri bekliyor.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *