«
  1. Anasayfa
  2. Eğlence
  3. Goran Bregovic’in Konserini Kaçırmayın!

Goran Bregovic’in Konserini Kaçırmayın!

goran bregovic

Balkan müziğinin en tanınmış ve gelmiş geçmiş en büyük maestrolarından olan Goran Bregovic, NN Kültür Sanat’ın düzenlediği organizasyonla 7 Mayıs (bu akşam) Volkswagen Arena’da sahne alıyor. Saat 21:00’de gerçekleştirilecek konserin biletleri www.biletix.com adresinde!

Wedding and Funeral Band ile birlikte konserler veren Goran Bregovic, şüphesiz ki Balkan müziğinin en popüler besteci ve şarkı sözü yazarlarından biri. Film müziğine ilk kez 1978’de Mica Milosevic’in Nije Nego filmi ile başlayan Goran Bregovic’in en renkli ortaklığı ise yönetmen Emir Kusturica ile oldu.

goran bregovic

1989’da Çingeneler Zamanı, 1993’te Arizona Dream, 1995 senesinde Cannes Film Festival’ini kazanan Underground ve 1998 senesinde de Crna Macka gibi Emir Kusturica filmlerinin müziklerini yapan Bregovic, 2008 senesinde Can Dündar’ın yazıp yönettiği Mustafa filminin müziklerine de imza attı.

Sanatçının eserlerinden bazıları Sezen Aksu, Candan Erçetin ve Oya-Bora gibi Türk müzisyenler tarafından Türkçe sözlerle seslendirildi. Bregovic’in, geniş repertuvarından seçtiği şarkılar ile, hiçbir konseri birbirine benzememekle birlikte hepsi Balkan kültürünün derin izlerini taşımaktadır. Goran Bregovic, Balkan’ın o tanıdık atmosferini bu akşam Türkiye’ye taşıyacak.

goran bregovic

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *