1. Anasayfa
  2. Egzersiz
  3. Göbek Eritme Hareketleri

Göbek Eritme Hareketleri

egzersiz1

Göbek, bel ve basen gibi belirli bir bölgenizden incelmek istiyor ancak bunu bir türlü başaramıyor musunuz? Sakın umutsuzluğa kapılmayın. Genel anlamda kilo probleminiz olmayıp, sadece; göbek veya basen gibi bölgesel yağlanma sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Size önereceğimiz özel bölgesel zayıflama hareketleri ile bu sorununuzdan kurtulmanız oldukça kolay. Uygulayacağınız bir takım göbek eritme hareketleri ile bölgesel yağlanma sorununuzdan kurtulabilir, istediğiniz görünüme kavuşarak, vücudunuzu şekle sokabilirsiniz.

Göbek ve bel bölgesini incelten egzersiz hareketlerini 3 hafta boyunca düzenli bir şekilde uygulamanız, daha hızlı sonuç almanızı sağlayacaktır.

Sopalı bel inceltme hareketi

1. Bir sopayı ense kökünüze yerleştirip, iki elinizi geçirin,
2. Ayaklarınızı yere sağlam bir şekilde basın ve daha çok kalçadan yukarısını hızlı bir şekilde bir sağa bir de sola döndürerek, yaklaşık 5 dakika kadar bu hareketi yapın.
Sopalı bel incelme hareketi karnınızın yan tarafında bulunan kasların şekillenmesini ve göbeğinizin erimesini sağlar.

Göbek Kasları İçin Mekik hareketi

Dizleriniz bitişik ve ayaklarınız birbirine paralel olacak şekilde tabanlarınız yeri gösterirken iki elinizi ensenize koyun ve hem hızlı hem de sık ve kesik hareketler ile karnınızda acıyı hissedene kadar bu hareketi sabah ve akşam elli kere yapın.
Mekik hareketi; özellikle karın bölgenizdeki kasları kuvvetlendirir, yağların yanmasına yardımcı olur ve yağ dokusunu harekete geçirir.
Bel Kasları İçin Mekik Hareketi
1. Bir taraftaki kolunuzu, bükük olan diğer taraftaki dizinize doğru hafif, sık ve seri hareketler ile yakınlaştırmaya çalışın.
2. Bu hareketi de dayanabildiğiniz kadar yaptıktan sonra, diğer taraftaki kolunuzu ve ayağınızı değiştirin.
3. Uygulanan bu egzersiz hareketi karnın yan tarafında olan kasların çalışmasına yardımcı olur.

Evde pratik bir şekilde uygulayabileceğiniz göbek ve bel bölgelerinizin incelmesine yardımcı olan sopa ve mekik hareketleri ile mutlu son çok yakında…

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *