«
 1. Anasayfa
 2. Cilt Bakımı
 3. Doğal Kirpik ve Kaş Uzatıcı Maske Tarifleri

Doğal Kirpik ve Kaş Uzatıcı Maske Tarifleri

doğal kirpik ve kaç maskesi

Makyaj yaptığımız zaman ya da doğal görünümümüz ile dikkat çekmeye çalıştığımız zaman bazı ayrıntılara dikkat etmemiz gerekir. Bu ayrıntıların başında kirpiklerimiz ve kaşlarımız geliyor. Kusursuz ve büyüleyici bakışların kilit noktası kirpiklerimiz ve kaşlarımızdır. Hem kıvrık hem de uzun kirpikler sayesinde bakışlarımızı ve makyajımızı kusursuzlaştırabiliriz.

Eğer kirpikleriniz veya kaşlarınız daha seyrekse veya sarı renkteyse ne yazık ki bu arzu ettiğimiz kusursuz bakışları elde etmek pek mümkün olamıyor.  Çeşitli teknolojik uygulamalar ile kaş ve kirpiklerinizi sıklaştırıp, uzatabilirsiniz. Ancak hem para harcamak istemiyor hem de doğal yoldan güzelleşmek istiyorsanız bu yazımız tam size göre.

Çok kolay bir şekilde üstelik evde hazırlayabileceğiniz az maliyetli ve basit kaş ve kirpik uzatıcı tarifler ile istediğiniz görünümü yakalayabilirsiniz. O halde hemen tariflerimize geçelim;

Kirpik ve kaş uzatıcı maske tarifleri;

1.Tarif: 

 • Bir bardak kaynayan suyun içerisine 1 çay kaşığı kadar (yaklaşık 12 damla) Hint yağı ekliyorsunuz.
 • Ardından 15 gram kadar kakao yağı koyup, yumuşak bir krem kıvamına gelene kadar karıştırıyorsunuz.
 • Biraz daha ısındıktan sonra krem gibi bir kıvama gelecektir.

Not: Bu kremi ılık olarak kullanmak gerekmektedir. Bu sebeple her kullanışta yeniden hazırlamak gerekir.

Kremi hazırladıktan sonra tamamen yedirmeden ilk olarak kaşlarınıza sürüyorsunuz, sonrasında ise gözlerinizi kapatıp kirpik diplerinize sürüyorsunuz. Yaklaşık 5 dakika kadar bu şekilde bekledikten sonra gözlerinizi açıp, kremin kalanını da yedirerek sürebilirsiniz.

Düzenli kullanıldığı takdirde hem kirpiklerde hem de kaşlarda ki dolgunlaşma gözle görülür hale gelecektir.

2.Tarif: 

 • 10 damla kadar Hint yağı ile badem yağını bir kapta karıştırın.
 • Ardından ister önceden kullandığınız bitmiş ve temizlenmiş bir rimelinizin fırçası veya kulak çubuğu yardımı ile kirpik diplerinden uçlarına doğru bu karışımı sürebilirsiniz.
 • Kirpiklerinize uyguladıktan sonra bir parça pamuk yardımı ile kaşlarınıza uygulayın ve ortalama 50 ile 60 dakika kadar bekleyip, yıkayabilirsiniz. Kirpiklerinizi ve kaşlarınızı güçlendirmek için bu karışımı deneyebilirsiniz.

3.Tarif: 

Bu tarif ile badem yağı ve sarımsağın mucizesine tanık olacaksınız.

 • Orta boy da ki bir kök sarımsağı soyup, tamamen eziyorsunuz.
 • Ardından bir çay bardağı kadar badem yağını sarımsağa ekleyip, karıştırıyorsunuz.
 • Bir gece boyunda bu karışımı dinlendirip, birbirlerine karışmalarını sağlayın.
 • Birbirine karışmış olan bu karışımı ertesi gün çay süzgeci yardımı ile her gece yatmadan önce hem kaşlarınıza hem de kirpik diplerinize sürüyorsunuz.

Not: Badem yağı sarımsağın ağır kokusunu alacağı için gün içerisinde de sarımsak kokusu sizi kesinlikle rahatsız etmeyecektir. Bu karışım kirpiklerinizin ve kaşlarınızın hem sıklaşmasına  hem de gürleşmesine ve yanı zamanda da dolgun görünmesine katkı sağlayacaktır.

Bu karışımlardan ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçebilir ve düzenli bir kullanım şartı ile istediğiniz kirpik-kaş görünümünü elde edebilirsiniz. Kaş ve kirpik maske tariflerini uygularken uyarıları dikkate almanızı rica ediyoruz. Bu karışımların cildinize mümkün oldukça temas etmemesine özen gösteriniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *