«
  1. Anasayfa
  2. Estetik Uygulamalar
  3. Burun Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Burun Estetiği Hakkında Merak Edilenler

burun estetiği

Burun estetiği ameliyatının kuşkusuz en önemli detayı ameliyat olacağınız doktorunuzu doğru seçmektir. Doktor seçimi yaparken yapılan diğer ameliyatların ve ameliyat sonuçlarının iyi araştırılması gerekiyor. Burun ameliyatı sırasında buruna şekil verilirken dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biri; nefes alma verme işleminin sağlıklı olarak yapabilmesinin şart olduğudur. Burnunuzu yapan cerrah bu önemli noktayı düşünerek estetik işlemini yapmak zorundadır.

Daha önceki yıllarda estetik yapılırken burnun küçültülmesi, inceltilmesi ve ucunun kaldırılmasına yönelik işlemler oldukça sık yapılırdı. Ancak burun estetiği, sadece burnun şekil ve boyutunu düzeltmek değildir. Burun ameliyatlarında yeni burunun, hastanın yüz biçimine uygun ve ifadesini değiştirmeyecek şekilde olmasına özen gösterilmesi en önemli kuraldır. Bazen tek başına çok muntazam ve güzel görünen bir burun, yüzünüzle bir bütün olarak ele alındığında hiçte hoş görünmeyebilir.

Deviasyon ve Burun Estetiği Ameliyatı

Genelde burun estetiği yaptırılmasının en önemli sebebi burun kemiğindeki eğriliktir. Tıp dilinde burun eğriliğin adı ‘deviasyon’ dur. Deviasyon problemi hem görüntü bakımından hastayı rahatsız eder hem de nefes alma zorluğu yaşamasına sebep olur. Buruna yapılan estetik sırasında klasik tampon uygulanmadığı taktirde ağrısı olmayan bir ameliyattır. Hasta ameliyat sonrasında burun içerisindeki kuruluğu önlemek amacıyla steril su damlalarıyla sürekli olarak burnun iç kısmını ıslatmalıdır. Ayrıca özellikle yeni yapılan dönemlerde burnun darbelere karşı korunması gerekir. Ameliyat sonrası ilk 1 ay boyunca ağır sporlardan kaçınmak şarttır. Burun estetiği iyileşme süreci uzun bir ameliyattır. Kişinin sabırlı olması gerekir. Bu bakımdan hastanın doktoruna büyük iş düşmektedir. Burun iyileşinceye kadar şişliklerin olabileceği ve hastanın sabırlı davranması gerektiği doktor tarafından anlatılmalıdır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *