«
  1. Anasayfa
  2. Magazin
  3. Başarılı Şarkıcı ve Söz Yazarı Ravi İncigöz İle Yaptığımız Keyifli Röportaj

Başarılı Şarkıcı ve Söz Yazarı Ravi İncigöz İle Yaptığımız Keyifli Röportaj

ravi

Son yılların en etkili söz yazarı ve şarkıcı kimliğiyle ön plana çıkan sevgili Ravi İncigöz, hem müzik hem de özel hayatı ile ilgili samimi açıklamalarda bulundu.

İşte Ravi İncigöz ile Online Kadın Dergisi okuyucularına özel gerçekleştirdiğimiz keyifli röportajımız…

1. Öncelikle başarılı şarkıcı ve söz yazarı Ravi İncigöz’ü biraz daha yakından tanıyalım. Bize kendinizden biraz bahsedebilir misiniz?

En zoru kendini anlatmak. Hatta en beceremediğim. Hayatı müzik olan bir adamım. Yaşamını tamamen şarkılara adamış bir insanım.

2. Bu güçlü yeteneğini ne zaman keşfettin?

Aslında keşif diyemeyiz ama çocukluktan beri, hatta yazmayı öğrenmeden önce bile içimden şiirler geçerdi. Sonrasında bunları not etmeye başladım. Çocuk olmama rağmen çevremdekilerin de bunu fark etmediğini söyleyebilirim. Benim için şiirler yazmak içimi dökmek gibi ve hep çok olağan bir şeydi. Sonrasında o şiirleri melodileriyle buluşturduğumda eksik parçamın tamamlandığını hissettim. Bunlar hep çocukken oldu. O kadar doğal ve zamana yayılmış bir şekilde gelişti ki bu yüzden keşif diyemiyorum. Ve halen gelişiyor bu süreç devam ediyor.

ravi incigöz

“Kalbime dokunan her hikaye ve her resim, benim onlara şiirlerle cevap vermemi sağlıyor.”

3. Bu güzel sözlere hayat verirken kendi yaşadıklarını mı baz alıyorsun yoksa etrafındaki her şey senin için ilham kaynağımı?

Her şey ve herkes bir ilham perisi olabilir. Ben çocukken üzüm bağında büyüdüm ve ilk şarkımı yaptığımda sadece etraftaki şeyleri anlattığımı çok sonra fark ettim. Çünkü henüz aşk yoktu, bir kadın yoktu. Büyüyüp bütün bu normal gelişimleri yaşayınca anlattıklarım da değişti. Ebru Gündeş ‘e verdiğim “Ölümsüz Aşklar” adlı şarkımı mesela amcamı kaybettiğimizde yazmıştım. Kalbime dokunan her hikaye ve her resim, benim onlara şiirlerle cevap vermemi sağlıyor.

4. Büyük beğeni toplayan ‘Şeker’ şarkısına yakın dosttun Mustafa Ceceli ile düet yaptın. Bu başarılı ikiliyi sevenleri gelecekte ne tür projelerde görecekler?

ravi incigöz mustafa ceceli

Şeker şarkısını yapımcımız Samsun Demir seçti ve okumamı istedi. Düzenlemesini Mustafa yaptı ve tamamen doğaçlama bir şekilde sonunda bana eşlik etti. Öyle de kaldı. YouTube’un açıklamasına göre 2014 yılında en çok dinlenen türkçe şarkılar listesinde. Bu büyük bir başarı. Bir düet yok şimdilik. Benim yeni albümüm hazırlanıyor. Düzenlemelerini Febyo Taşel yapıyor. Şarkıların tamamı bana ait. Kış bitmeden çıkmasını hedefliyoruz. Sevenlerime güzel şarkılar dinleteceğiz, şimdiden bunun sözünü veriyorum.

5. Şu ana kadar milyonlara ulaşmış şarkı sözlerini hangi tanınmış isimler yorumladı?

Ebru Gündeş Ölümsüz Aşklar, Ferhat Göçer Kalp Kırılsa da Sever, Enbe albümünde Mustafa Ceceli ve Elvan Günaydın düetiyle Eksik, yine Mustafa Ceceli Sevgilim ve son albümünde Kalpten şarkısı söz müziğinde imzam olan şarkılar. Ayrıca Cenk Eren’in okuduğu Az Zehir Az Da Bal şarkısının söz ve müziğini Cüneyt Tek ile birlikte yapmıştık.

6. Ravi İncigöz küçüklük hayali neydi? Milyonların kalbine dokunan bu güzel ve etkili şarkı sözlerini yazabileceğini hayal ediyor muydu?

Çocukken ve büyümeye başladığımdan beri hep bu işi yapmak istedim. Geçmişte hayatımı kolaylaştıracak bir çok yoldan sadece hayallerim için vazgeçtim. Hayallerimin bir kısmını yaşadım ve diğerlerini de yaşayacağıma inanıyorum. Bunun için de çok çalışıyorum. Gerisi nasip.

ravi incigöz

7. Peki gelelim bu romantik kelimeleri en güzel kullanan genç kızların hayranı Ravi İncigöz’ün özel hayatına… Hayatında biri var mı? Bir kadının seni etkilemesi için gerekli unsurlar nelerdir?

Bu soruya kısa bir hikayeyle cevap vermek istiyorum; Zamanında toplumları araştıran ve bu yüzden seyahat eden bir keşiş, bir defasında bir yerden geçerken mezarlık görmüş ve bunların üzerinde çizgiler olduğunu fark etmiş. Fakat bir tanesinde hiç çizgi yokmuş. Sormuş bu çizgiler ne anlama geliyor ve bunda neden yok diye. Orada bunu bilen biri; ‘bizim burada bir insanın ne kadar yaşadığı ne kadar âşık olduğuyla anlatılır, bu mezardaki hiç âşık olmamış yani yaşamadan ölmüş’ diye cevap vermiş.

Ben yaşadım ve yaşamaya devam ediyorum. Birinin beni nasıl etkileyebileceği ise bir çok şeye göre değişir. Bu konuda büyüdüğümü düşünüyorum. Konuşmasını bilen, bana bir şeyler öğretebilen kadınlar ilgimi çekiyor ama bu kadarla sınırlı olmadığını da biliyorum. Görsel bir çok etken olabiliyor.

ravi incigöz

8. Ravi İncigöz’ün bir günü nasıl geçiyor?

Klasik bir günüm genelde evde ve stüdyoda geçiyor. Şarkılarla uğraşıyorum, satır satır sözleriyle ve o hikayenin buluşacağı müzikle. Geç saatlerde uyuyorum. Gece çalışmak benim için daha uygun bir atmosfer diyebiliriz. Spora mümkün olduğunca gitmeye çalışıyorum. Sinema olmazsa olmazım, ilgimi çeken bir film olursa asla kaçırmam.

9. Son olarak gelecekle ilgili beklentilerini bizimle paylaşır mısın?

Birbirimizi anladığımız ve inancına, fikrine, yaşamına saygı duyduğumuz, ayrışmadığımız bir gelecek diliyorum. Kendi adıma beklentilerim yeni şarkılarımın yine çok sevilmesi ve kalpleri fethetmesi.

Bu güzel röportaj için Ravi İncigöz’e teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Röportaj: Melisa Siyon

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *