«
  1. Anasayfa
  2. Ceren Camkök
  3. Yaşam Koçumuz Ceren Çam Kök: İlişkilerinizde sürekli aynı şeyleri mi yaşıyorsunuz?

Yaşam Koçumuz Ceren Çam Kök: İlişkilerinizde sürekli aynı şeyleri mi yaşıyorsunuz?

ceren çam kök

Kendimizin de anlam veremediği ancak sürekli aynı yerde dönüp dolaşıp durduğumuz döngülerimiz vardır muhakkak. İlişkilerimizde mesela sürekli aynı şeyleri yaşarız ve içimizden her defasında artık bir daha böyle davranmayacağım diye söz veririz. Fakat yine gelen mesaja cevap yazarız, yine telefonları açarız, yine aynı şekilde davranmaya devam ederiz. Ve tabiî ki acı son yine ilişkimiz aynı ritimde dönmeye devam eder peki bu durumdan kurtulmak için ne yapmalıyız? Bu döngüyü nasıl kırıp içinden kurtulmalıyız? Aslında cevabı çok basit; aynı şekilde davranmayarak sonucu değiştirebiliriz. Bu kadar basit bir davranıştan bizi alıkoyan nedir diye sormak gerekiyor. Hepimizin aklına farklı davranmak geliyor ancak bir türlü farklı davranamıyoruz.

Çünkü ilişkiye olan olumsuz inançlarımız bizi aynı döngüde döndürmeye devam ediyor ve bu inancı destekleyen olaylar yaşamak zorunda kalıyoruz. Örneğin kişinin ilişki içerisinde farkında olmadan bilinçaltına yerleştirdiği olumsuz inancı “ ben değersizim”, bir süre sonra hayatına etki etmeye başlar ve bu inancı destekleyen olayları ve kişileri ilişkisine çeker. Böylelikle sürekli ona değer vermeyen onun ihtiyaçlarını isteklerini karşılamayan kişiler ile ilişkiler yaşar ve sonuç yine değişmez. Çevresindeki herkes de onun inancını destekler. Kişide yine aynı şeyleri yaşadım der ve aynı döngüde yaşamını sürdürmeye devam eder.

Peki değişim için neler yapmalıyız?

Bu döngüden çıkmak için ilk adım olarak durumu fark etmeliyiz. Yaşadığımız ilişki bizim hangi inancımızı besliyor. Şunu unutmayalım ki yaşamımızdaki her şey biz ona inandığımız için vardır. Öncelikle buzdağının altında saklı olan olumsuz inancı bulmalıyız ve sonrasında olumsuz inancı temizleyip yerine bizim istediğimiz ilişkiyi yaşatacak inancı oluşturmalıyız. Gerçekten değişim yaratmak istiyorsanız kendinize zaman ayırıp bu uygulamaları yapmalısınız. Bu çalışmalar ışığında ilerleyip hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

                                                                                                                                                                        Sevgiler,

ceren çam kök

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *