«
  1. Anasayfa
  2. Ali Doruk
  3. Uzmanımız Ali Doruk’tan Verimi % 30 Arttıran Ofis Tasarımının Önemi

Uzmanımız Ali Doruk’tan Verimi % 30 Arttıran Ofis Tasarımının Önemi

ali doruk

Başarılı bir ekip, yine başarıyla yaratılmış bir ofis ortamı sayesinde ortaya çıkmaktadır. İş dünyasını meşgul eden konuların başında verimlilik geliyor. Rekabetin iyice kızıştığı günümüzde firmalar bir adım öteye geçebilmek için verimliliklerini en üst seviyeye taşımak istiyorlar. Bunun için de mutlu ve iyi bir ofis ortamı şart. Bu işin sırrı da, iyi bir ofis tasarımında yatıyor.

Kullanılabilir, rahat ve pratik bir ofis ortamını yaratmak için ofis katları ve projeleri ciddi bir tecrübe gerektirmektedir. Ayrıca başarılı bir ofis tasarımı için iş dünyasındaki işletim sistemleri ve departmanlar arası ilişkilerin de bilinmesi şarttır.

Üretilen çözümler sadece mimariye yönelik değil aynı zamanda kullanıcılara da uygun olmalıdır. Kısacası; prototip değil ihtiyaca göre hazırlanmalıdır.

Bir ofisin ihtiyaçlarını belirlemeden önce mekan kurgusu ve analizini ortaya çıkarmak sonrasında da kurumsal kimlik oluşturmak daha doğrudur.

Mekan analizinden sonraki adım ise renk, temiz hava ve aydınlatma gibi performansı arttırıcı unsunların belirlenmesi ve uygulanmasıdır.

Ofis tasarımında en çok giriş bölümlerine önem verilmelidir. Çünkü ofis girişleri şirket hakkında edinilen ilk izlenimdir. Yani giriş bölümleri bir ofisin kurumsal kimliğini ve çalışanlarını yansıtır.

net mimarlık

         “İyi Yapılmış Bir Proje, Çok Para Harcanmış Bir Proje Demek Değildir”

Belirlenen bütçe içerisinde kalarak, insana uygun aydınlatmayı, havalandırmayı, telefon sistemini, akustiği ve pek çok şeyi bir araya getirip optimum çözümü elde edebilirsiniz. Bu tarz çalışmalarla %30’luk bir performans artışı elde edilmekte ve bu 1-2 yıl içerisinde şirketlerin cirosuna yansımaktadır.

iç mimar Ali Doruk’un İletişim Bilgisi ve Diğer Yazıları İçin Tıklayın

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *