«
  1. Anasayfa
  2. Ceren Camkök
  3. Yaşam Koçumuz Ceren Çam Kök: Hedeflerinize Ne Kadar Yakınsınız?

Yaşam Koçumuz Ceren Çam Kök: Hedeflerinize Ne Kadar Yakınsınız?

ceren çam kök

Bir bilet olsa da bizi hayallerimize götürse ne güzel olurdu dimi?

Önce hayallerimiz nedir bunun farkında mıyız acaba? Sizin hayaliniz nedir daha önce hiç düşündünüz mü? Hayalinizi zihninizde görmeye başladığınız an yolculuğunuzda başlıyor. Gittiğiniz yerde yaşayacaklarınız sizi gerçekten olmak istediğiniz kişi yapıyor. Birçok deneyimlerle değişime uğruyoruz. Hayallerinizin farkındalığı için aşağıdaki soruları kendinize bir sorun ve yanıtlarını yazın…

Eğer yaşamınızda her şey mümkün olsaydı neleri gerçekleştirmek isterdiniz?
Hayallerinizin peşinden gitmeye cesaretiniz var mı?
Hayallerinizi gerçekleştirirseniz yaşamınızda neler değişir?
Şuan ki gerçekliğinizde hayalinize doğru nasıl ilerleyebilirsiniz?

Peki hayallerinizin peşinden gidip yaşanmış bir hayatımı tercih ediyorsunuz yoksa yaşamaya korktuğunuz bir hayatı mı? SEÇİM SİZİN!.. Ulaşmak istediğiniz yere varmak için öncelikle hedeflerinizi bilmeniz ve bu hedeflere ulaşmak için size uygun stratejileri uygulamanız gerekir. Kişilerin çoğu bilinçli hedeflere sahip değildir. Hedefin olmaması kişinin güne amaçsız başlamasına neden olur. Uyandığınız güne amaçsız başlamak sizi oradan oraya sürükler ve gün sonunda aslında size uygun olmayan şeyleri yaptığınızı fark edersiniz.

Bizler genelde hep ne istemediğimizi biliriz ne istediğimizi değil. Öncelikle ilk adım olarak biz kendi yaşamımızda ne istiyoruz? Kendi yaşamımızda neler bizi mutlu eder? Hedef belirlerken olumsuza değil olumluya yani kısacası biz nereye gitmek istiyorsak oraya odaklanmalıyız. İstemediğimiz durumlara odaklanmak bizim enerjimizi düşürür ve varmak istediğimiz noktaya giderken bizi engeller. Hedefimiz net olmalıdır. Örneğin; hedefimiz kilo vermek olsun hedefin net ve spesifik bir hale gelmesi önemlidir örneğin ‘’iki hafta içerisinde 2 kilo vereceğim’’. Şimdi elinize bir kağıt kalem alıp hedeflerinizi yazmaya başlayın!

 Sevgiler,

ceren çam kök

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *