«
  1. Anasayfa
  2. Astroloji
  3. Haziran Astrolojisi Bakın Ne Diyor?

Haziran Astrolojisi Bakın Ne Diyor?

haziran astrolojisi

Haziran ayı hem Ay hem de Güneş tutulmalarıyla dikkat çekici bir ay olacak. Haziran Astrolojisi; 5 Haziran tarihinde Yay burcunda Ay tutulması ve 21 Haziran tarihinde de Yengeç burcunda Güneş tutulması gerçekleşeceğini gösteriyor.

5 Haziran Tarihinde: Ay Tutulması

Retroların ardından Haziran Ayında bu sefer tutulmalarla karşı karşıya kalıyoruz. Ay ve Güneş tutulmaları önemli zamanlara işaret ettikleri için dikkat çekicidir. İlk olarak 5 Haziran Günü Yay burcunda bir Ay tutulması meydana geliyor. Ay hem ev ve aile yaşantınızın hem de duygusal dünyanızın aynasıdır. Dolayısıyla yaşayacağınız ağırlıklar, duygusal birikimler, yükler, sorumluluklar ay tutulmasıyla birlikte bir anda ortaya çıkabilir. Bu tutulmanın aynı zamanda Mars’a da sert bir açısı var, dolayısıyla duygularınızı kontrol etmek her zamankinden daha zor olabilir. Ani parlamalarınıza, kızgınlık ve öfkenize bu tutulma altında biraz daha dikkat etmenizde fayda olacak.

Mars duygusal açıdan beklenen kaosu özellikle de kendi içinizde yaşayacağımız dalgalanmayı oldukça kolay bir şekilde tetikleyebilir. Ayrıca bu ay tutulmasının bir diğer yansımasında da retro Venüs’ü görüyoruz. Bu da aşk, para durumlarının duygusal tereddütlere, dalgalı ilişki durumlarına, aldanmalara, yanılsamalara ve sürükleme potansiyeline dikkat çekiyor. Madalyonun iki yüzü olduğunu dikkate almayı ve çift taraflı düşünmeyi bu süreçte unutmamalısınız. 5 Haziran Günü yaşanacak Ay Tutulması eski ilişkilerin gölgelerini de yeniden üzerinize getirebilir. Eski eş, sevgili, aşk gerek fiziksel gerek ruhsal açıdan duygularınızı oldukça karıştırabilir. Aşırı koruyucu, şefkatli ve merhametli olmamaya dikkat etmelisiniz. Çok kolay ödün verebileceğiniz bir dönemin içerisinden geçtiğinizi unutmayın.

21 Haziran Tarihinde: Güneş Tutulması

Haziran Astrolojisi incelendiğinde bir diğer tutulmanın da Güneş tutulması olduğu görülüyor. Bu tutulma Yengeç burcunun 21 Haziran sabahında 0 derecesinde gerçekleşecek. 0 derecede gerçekleşmekte olan tutulmalar kısa, orta veya uzun vadede köklü etkiler getirebilir. Yengeç teması aile, ev, yuva gibi konular ile ilgili. Dolayısıyla bu tutulma taşınma, mekan değişikliği, anne ve aileyle ilgili meseleleri açık bir şekilde önünüze koyarken tüm bu konularla ilgili yeni başlangıçları da beraberinde getirebilir.

25 Haziran tarihinde Venüs retrosu biteceğinden yavaş yavaş ilişkilerde durulma ve sakinleşme söz konusu olabilir. Ama Venüs İkizler’de hala kalacağından Temmuz ortalarına kadar biraz daha sabır gerekebilir. 28 Haziran tarihinde ise yıl sonuna kadar devam edecek olan Mars Koç transiti başlıyor. Atılgan, cesur ve girişimci yönlerinizle yüzleşeceğiniz bir süreç olacak. Yılın geri kalanında etkili olacak bu geçişte özellikle kafa yaralanmalarına ve rahatsızlıklarına karşı tedbirli olmanız gerekiyor. Mars’ın retro yapacağı tarih olan 9 Eylül ile 13 Kasım dönemi hariç, pek çok işinizi en hızlı şekilde halletmenizi sağlarken aşırı heyecanlı ve girişken davranabilirsiniz, sadece olası riskleri ve tehlikeleri atlamamayı ve iyi değerlendirmeyi unutmayın.