«
  1. Anasayfa
  2. Evlilik
  3. Evliliğinizi Kurtarma Yolları

Evliliğinizi Kurtarma Yolları

evlilik
Uzun denemeler sonucunda hayalinizin aşkını buldunuz. Veya şanslı olanlardandınız ve hiç yorulmadan prensinizin prensesisiniz. Artık harika bir yuvanın sahibisiniz, hayaller gerçek oldu. Fakat o da ne? Birçok kişinin başına geldiği gibi sizin ilişkiniz de zamanla sekteye uğramaya başladı. Günler geçtikçe sanki hiçbir şey eskisi gibi gitmiyor. Aldatılma tehlikesi, aile içi şiddet, geçim sıkıntısı derken aranız iyice açıldı. Hazin sona yaklaştığınızı, ayrılık çanlarının çaldığını düşünüyorsanız durun ve savaşın. Öncelikle fazla endişeye kapılmayın çünkü yalnız değilsiniz. Tabi bu bir avantaj değil, fakat istisna olmadığınızı, sıkça rastlanan bir durum olduğunu da bilmenizde fayda var. Sizin evliliğinizin de bu duruma düşmesine izin vermeyin. Şimdi savaşma zamanı! Bu durumu kurtarma çalışmalarında aklınızda hiç çıkmaması gereken cümleniz ” Gardınız kalbiniz, zaferiniz eşiniz!” olsun.
Bu süreçte size sağlıklı davranmanıza yardımcı olacak, uzman görüşlerini sizler için paylaşıyoruz.

  • Eşiniz ile beraber ev dışındaki paylaşımlarınızı çoğaltın. Eşinizle beraber evden uzaklaşmak her ikinize de daha iyi gelecektir. Yürüyüşler yapın, gezin, dolaşın, yemek yiyin, alışverişe gidin… Sadece ev içinde vakit geçirmeniz ilişkinizin daha da monotonlaşmasına ve olumsuz etkilenmesine neden olabilir.
  • Eşinizle kurduğunuz yuvaya kimsenin karışmasına izin vermeyin. Bu en yakınlarınız olsa bile. Artık siz karı kocasınız. Aile düzeninize sınır çizmeyi bilin.
  • Evliliğinizin başlarını hatta tanıştığınız ilk günleri hatırlayın. O aşk dolu, pozitif hatıraları tekrar gündeme getirin. Keyifli günlerinizi konuşmak her ikinize de iyi gelecek.
  • Eşinizi eleştirmeye son verin. Hep kusurları görmemekte fayda var. Unutmayın ki o sizin diğer yarınız.
  • Aldatılma endişesi yaşıyorsanız bu durumu dürüst ve sakin bir şekilde eşinizle konuşmayı deneyin. Endişenizde haklı olup olmadığınızı öğrenin. Eğer böyle bir durum varsa nedenlerini detaylıca konuşmaya çalışın. Belki bu yorum saçma gelebilir fakat uzmanlar bu tarz durumların bazı zamanlarda evliliği kurtaran muhteşem bir ilaç olduğunu söylüyorlar.
  • Aile içi fiziki veya manevi şiddet görüyorsanız bu durumu mutlaka uzmanlarla görüşün ve profesyonel destek alın.
Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *