«
  1. Anasayfa
  2. Anne Çocuk
  3. Stres Gebeliği Engelliyor

Stres Gebeliği Engelliyor

hamile kalamama

Sevgili anne olmayı düşünen hanımlar, stresten uzak durmaya özen gösterin. Çünkü stres gebelik şansını %30 azaltıyor. Bu nedenle eğer hala meditasyon ve yoga ile tanışmadıysanız bir an evvel tanışmanızı öneriyoruz. Meditasyon ve yoga ile stresi azaltın, gebelik şansınızı arttırın.

meditasyon

Uzun zamandır uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar sonucu stresin hamileliği %30 etkilediği kesinleşmiş oldu. Stres maalesef hamile kalma şansını oldukça etkiliyor. Bilim adamları 573 bayanı 12 ay boyunca gözlem altında tuttu. Gözlem altında olan bayanların vücutlarındaki stres göstergesi yüksek seviyelerde barındığında hamile kalma ihtimalleri %30 daha düşük olduğu saptandı. Biri alfa amilaz enzimi biri de kortizol hormonu olan 2 stres biyo göstergesini inceleyen bilim adamları hamile kalma sürelerini test etti. Bu enzimin yüksek düzeyde tespit edildiği bayanlarda hamile kalma şansının her ay % 30 daha zor olduğu gözlemlendi.

hamilelik

Uzmanların hamile kalmayı planlayan hanımlara önerisi meditasyon ve yoga gibi yöntemleri başvurmaları. Meditasyon ve yoga gibi yöntemleri uygulayarak stresten uzak kalabileceklerini, böylelikle hamile kalma şanslarını yükseltebileceklerini açıkladı.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *