«
  1. Anasayfa
  2. Güzellik
  3. Yaz Bitmeden Denemeniz Gereken Öneriler

Yaz Bitmeden Denemeniz Gereken Öneriler

2015 yaz trendleri

Her ne kadar trendleri kendi üzerinizde uygulamak biraz risk almak anlamına geliyor olsa da tüm senenin en renkli zamanları olan yaz sezonunu en havalı şekilde geçirmeyi kim istemez ki?

O halde sizler için araştırdığımız 2015 yaz trendleri ile tanışmaya hazırlanın…

Nail art uygulamalarının galibi siz olun 

Tırnak yapıştırmaları, son zamanlarda Nail art uygulamasına oldukça zeki bir boyut kazandırıyor. Burada dikkat etmeniz gereken nokta kendinize uygun olan ve sizi yansıtan motifi seçmeniz. Sonrasında ise işlem oldukça kolay; seçin, yapıştırın ve törpüleyin. Son olarak tırnaklarınızın fotoğrafını çekip Instagram’a yüklemeyi de tabi ki unutmayın.

nail art

Saçlarınızı kısacık kestirin 

Evet, bu çok radikal bir değişiklik olabilir, ancak denemeden size en çok yakışacak modelin bu olup olmadığını hiç bir zaman bilemeyeceksiniz. 2015 yaz trendleri arasında kısa saç modellerinin rövanşta olduğunu hatırlatsak iyi olacak . Yazın bunaltıcı sıcaklarında inanın kısacık saçlarınız ile oldukça fazla mutlu olacaksınız. Ayrıca kısa saç modellerinin bazen tahmin edilenden çok daha modern ve havalı olduğunu aynı zamanda kullanım kolaylığı sağladığının da altını çizmekte fayda var.

Azıcık Çilden Hiçbir Zarar Gelmez

En sevimli makyaj sıfatını taşımakta olan bu trend ile ilk karşılaştığımızda biz de çok şaşırdık; ancak önümüzdeki trendleri de incelemeye aldığımız zaman gördük ki 2015 yaz trendleri arasında çiller fazlasıyla beğenildi ve kalıcı bir hal aldı. Uygulanışına geldiğimizde ise, fondöten ile cilt tonunuzu eşitlediğiniz zaman sivri uçlu kahverengi kalem yardımıyla suratınıza gelişi güzel ve belli belirsiz noktalar koyun. Çok fazla aşırıya kaçmak istemiyorsanız işlemi elmacık kemikleri ve burun kemerinizin üzeriyle sınırlandırabilirsiniz.

güneş lekesi

Mutant bir güzellik yakalayın ve atkuyruğu yapın

Atkuyruğu modeli hiç bu kadar baştan çıkarıcı bir hal almamıştı. Birkaç sezondur ensede yapılan atkuyruklu saç modellerinin piyasaya hükmettiği aşikar. Üstelik saçlarınızın sıcak havalardan sizi bunaltmaması içinde oldukça etkili bir çözüm.

Örgü sanatından yararlanın

Herkese yakışan bir örgü modeli vardır ve o modeli yakaladığınız zaman her ortamda imzanıza dönüşeceğini bilmeniz de fayda var. Biraz beceri gerektiren örgü saç modeli için saçlarınızı dört eşit parçaya ayırın. İkisini sizin, ikisini ise arkadaşınızın tuttuğu parçaları birbirinin üzerinden çapraz hareketler ile atarak uca kadar örüp sabitleyin. Sonrasında eğer isterseniz tek bir bütün haline gelen örgülü saçlarınıza yaratıcılığınızı da katarak farklı modeller deneyebilirsiniz. Örneğin tek bir bütün haline gelen örgülü saçlarınızı ensenizde çevirerek topuz haline getirerek hem değişik ve yaz aylarına uyan bir topuz modeli yapabilir hem de yaz sıcağının sizi daha da fazla bunaltmasını önleyebilirsiniz.

örgülü saç modeli

Ruj ve göz makyajı seçiminiz ile renklenin

2015 yaz trendlerinden bir diğeri de makyaj seçiminde açık renk tercihi… Bu yaz, ruj ve göz makyajı konusunda cesaretinizi mümkün olduğunca fazla toparlamanızı öneriyoruz. Ruj seçiminde mor, fuşya, mercan ve kırmızı tonlarını tercih edin ve cilt makyajınızı mümkün seviyede minimumda tutarak uygulayın. Göz makyajınızda da seçtiğiniz ruj rengine uygun yine yazın renklerini yansıtan açık tonlardan seçerek makyajınızı tamamlayın.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *