«
  1. Anasayfa
  2. Faydalı Bilgiler
  3. Vücut Tipine Uygun Bikini ve Mayo Seçimi

Vücut Tipine Uygun Bikini ve Mayo Seçimi

bikini ve mayo

Büyük sabırsızlıkla beklediğimiz yaz sonunda geldi çattı. Tatil programları yapılmaya çoktan başlandı. Deniz, güneş, kum denince akla ilk gelen şey olan bikini ve mayolar yazın olmazsa olmazı. Peki siz de her yaz bikini ve mayo alışverişi yaparken çok kararsız kalanlardan mısınız? Vücudunuza en uygun bikini veya mayoyu seçmekte çok mu zorlanıyorsunuz? Eğer vücudunu yeterince iyi tanımayan bayanlardansanız ve bu konuda desteğe ihtiyacınızın olduğunu düşünüyorsanız işte size en açıklayıcı şekilde vücut tipinize göre bikini ve mayo seçenekleri… Böylelikle kusurlarınızı saklayabilir, kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz…

  • Göğüsleri büyük olan bayanlar

İlk tavsiyemiz kesinlikle üçgen kesimli bikini ve mayo modellerinden uzak durmanız olacak. Bu kesimli bikini ve mayolar göğüslerinizi olduğundan çok daha büyük gösterecektir hem de kenarlardan mutlaka taşma yapacaktır. Fakat bikini üstü daha kapalı olan bir model, kalıbı ve toparlayıcı özelliği sayesinde göğüslerinizin çok daha muntazam gözükmesini sağlayacaktır. Size tavsiyemiz kruvaze kesimleri tercih etmeniz ve fazla iri desenlerden uzak durmanız. Ayrıca eğer tercihinizi bikiniden yana kullanıyorsanız alt-üst farklı renk modasına uymamanızı tavsiye ediyoruz. Her iki parçayı da aynı ve koyu renkten tercih etmeniz, tüm dikkatleri sadece göğsüzlerinizin üzerine çekmemenize yardımcı olacaktır.

  • Küçük göğüslü olan bayanlar

Sevgili küçük göğüslü bayanlar eğer göğüslerinizin küçüklüğünden şikayet ediyorsanız vazgeçin. Çünkü büyük göğüslü baynlara nazaran çok daha şanslı olduğunuzu bilin. Birçok alternatifinizin olduğunu söyleyerek başlayalım. Her tip mayo ve bikini üzerinizde güzel duracaktır. Eğer göğüslerinizin daha dolgun ve dik gözükmesini istiyorsanız; büyük göğüslü bayanların aksine üçgen, boyundan bağlamalı modeleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca dolgun gözükmesi için iri desenli modeler tam sizler için. Unutmayın geometric desenler göğüslerinizin daha iri gözükmesine yardımcı olacaktır. Eğer göğüsleriniz normalden bir haylı küçük ise sizlere çok fazla önermediğimiz tek model içinde hiç kalıp olmayan straplez bikiniler. Küçük oluşunu kamufle edip daha dolgun bir görünüm yakalamak istiyorsanız da tavsiyemiz; içi tam veya yarım dolgulu push-up sutyenleri, süngerli ve balenli modelleri tercih etmelisiniz.

bikini ve mayo modelleri

  • Kalçaları geniş ve göbekli olan bayanlar

Eğer birçok türk kadını gibi sizin de kalçalarınız ve baldırlarınız geniş ise mutlaka renk tercihinizi koyudan yana kullanın. Üst bikininizi açık renk seçerek dikkati kalçalarınızın üzerinden uzaklaştırmayı sağlayabilirsiniz. Alt bikininizi kesinlikle ince ipli bir kalıptan yana kullanmayınız. Kenarları kalın ve kalıbı poponuzu tamamen saracak şekilde oturan modellerden yana kullanınız. Bir diğer tavsiyemiz de bu vücut tipine sahipseniz fazla düşük bel tercih etmemeniz. Yüksek bel, hafif göbeği kapatan tarzda modeller üstünüzde çok daha hoş duracaktır. Eğer göbeği fazla büyük olan bir bayan iseniz size tavsiyemiz mayo giymenizden yana olacaktır. Çünkü artık o kadar yaratıcı ve vücut kusurlarını gizlemeye yönelik modeller var ki bikini giyerek rahatsız hissetmenize hiç gerek yok. Mayo seçiminizde dikkat etmeniz gereken şey desenlerin enine değil boyuna doğru olmasıdır. Enine çizgili bir desen sizi olduğunuzdan çok daha şişman gösterecektir. Oysa ki boyuna çizgili bir model ile olduğunuzdan çok daha zayıf görünmeniz mümkün. Mayo da renk seçiminde tamamen özgürsünüz.

Size son tavsiyemiz ise bikini veya mayo alırken üstünüzde deneyip almanız olacak. Çünkü bazı modellerin kalıpları farklı olabildiğinden düşündüğünüz gibi üstünüzde durmayabilir. Sonrasında pişman olmamak adına, seçimlerinizi mutlaka deneyerek yapın. Kendinizi içinde en iyi hissedeceğiniz modeli almanız dileğiyle…

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *