«
  1. Anasayfa
  2. Eğlence
  3. Ünlülerin Eğitim Hayatlarını Biliyor muydunuz?

Ünlülerin Eğitim Hayatlarını Biliyor muydunuz?

ünlülerin eğitim durumu

1- Güzide Duran

34 yaşındaki eski manken Güzide Duran ekonomik sıkıntılar yüzünden ilkokul 3. sınıfta eğitimine ara vermek durumunda kaldı. İlerleyen yıllarda Duran; yarım bıraktığı eğitim hayatını dışarıdan tamamlayarak liseden mezun olmayı başardı.

Çocukluğundan beri iç mimar olmak isteyen ünlü model bu hayaline sonunda kavuştu. Eşi de mimar olan Güzide Duran çocuklarıyla beraber Los Angeles’a yerleşip, burada çocukluk hayalini gerçekleştirmek üzere üniversiteye kayıt oldu.

güzide duran

2- Çağla Şikel

Çağla Şikel; 1985 – 1989 tarihlerinde Ahmet Hamdi Tanpınar İlkokulunda eğitim hayatına başladı.

İlkokul 4. sınıftayken İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan uzun yıllar devam ettireceği bale eğitiminin temellerini atan Şikel, İlkokul sona kadar bale eğitimi almaya devam etti.

Çağla Şikel, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda da ortaokul ve lise eğitimini tamamlayıp, yine aynı üniversitede lisans eğitimi alarak 1999 yılında mezun oldu.

çağla şikel

3- Ebru Şallı

Henüz liseye başladığı yıllarda fotomodellikle tanışan Ebru Şallı çok uzun yıllar bu mesleği devam ettirdi. 1996 yılında liseyi Nişantaşı Kız Lisesi’nde tamamlayan ünlü model üniversite eğitimine devam edemedi. Hamilelik yıllarında yapmaya başladığı pilatesi daha ileri bir seviyeye götürmeye karar veren Şallı, Pilates Endrüstrisinin lideri olan Stott Plates’in eğitmeni Wayne Seeto’dan aldığı eğitim ile birlikte plates hocası oldu.

ebru şallı

4- Tarkan Tevetoğlu

Tarkan altı çocuklu bir aileye beşinci çocuk olarak gözlerini açtı. Küçük yaşından beri sanat ve müziğe olan ilgisini keşfeden babası oğlunu Karamürsel’e Klasik Türk Eğitimi alması için yolladı. Önce Karamürsel Musiki Cemiyeti’nde eğitimine başlayan Tarkan, daha sonra Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde eğitimine devam etti ve genç yaşta müzik temellerini atmaya başladı.

tarkan

5- Kenan Doğulu

Daha 5 yaşındayken müziğe olan yeteneğini birincilikle girdiği konservatuvarın piyano bölümünde ispatlayan Kenan Doğulu, 6 sene boyunca gitar, flüt, ritmli sazlar, tiyatro eğitimi , çocuk korosunda solistlik öğrenimini sürdürdü. Lise öğrenimini Kültür Koleji’nde tamamlayan ünlü şarkıcı, ABD New Hampshire eyaletinde “Communication” sertifika programını Hesser College’da bitirdi. Hemen ardından yüksek öğrenimine L.A. Musicians Institute’da başladı. Yüksek öğretimine Türkiye’de devam etme kararı alan Kenan Doğulu, Bilgi Üniversitesi’nde öğrenimini tamamladı.

kenan doğulu

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *