«
  1. Anasayfa
  2. Egzersiz
  3. Sıkıcı Sporlardan Kurtulun

Sıkıcı Sporlardan Kurtulun

aerial yoga

Klasik sporlardan sıkılanlar için alternatif spor uygulamalarını sizin için araştırdık. Belki adlarına bile uzak olduğunuz ama başlayınca bırakmak istemeyeceğiniz spor önerileri. Hem alternatif hem vücudunuza şekil kazandıracak sporlar.

Flywheel: Ne kadar ölçüde enerji harcadığınızı gösteren Flywheel’in özel bisikletlerini çok seveceksiniz. Rekabeti biraz ileri taşımak isteyen spor salonları istatiklerin ekranlardan görünmesini sağlıyor. Üst vücudunu çalıştırmak isteyenler için ideal olan bu bisikletlerde çeşitli ağırlıklar da bulunuyor.

Queenax: Fitness deyince baş tacı diye adlandırılan ‘Queenax’ çok fazla fonksiyonu bir arada bulunduruyor. Etki alanı oldukça yüksek olan bu sporla diğer egzersizlerle çalışamayan kasları çalıştırmak oldukça mümkün. Tüm vücudun çalışmasına olanak sağlayan Queenax, fonksiyonel askılama, reaksiyon ve direnç antremanlarını birleştiriyor. Demir bloklar arasında ve tavandan sarkan askılar ile yapılan bu egzersiz farklı deneyimlerin keşfedilmesini sağlıyor.

queenax spor

Pole Dans: Hem spor yapıp hem eğlence arayanlar için mükemmel alternatif Pole Dans. Uzun boru üzerinde yapılan ve farklı çok sayıda dans figure ve aerobik hareketlerini buluşturan Pole Dans özellikle kadınların çok sık tercih ettiği bir spor türü. Pole Dans tercih edenlerine ufak bir tüyo, sağlam bir kondisyona hazır olmakta yarar var.

poledans

Aerial Yoga: Amerika’da çok tercih edilen ve yaygın olan Aerial Yoga, geleneksel yoga hareketlerinin sirk hamakları yardımıyla havada uygulandığı bir versiyondur. Ülkemizde de uygulanmaya başlanan bu sporun çıkış noktası tercih eden isimlerin fazlasıyla ünlü olmasıdır. Bu ünlüler arasında; Mariah Carey, Britney Spears ve Gwyneth Paltrow var. Ünlü isimlerin ilgisini oldukça çeken ve adını çabuk duyuran Aerial Yoga’ yı denemekte fayda var.

aerial yoga

Merak edilen diğer alternatif sporları öğrenmek için bir sonraki sağlık ve spor yazımızı kaçırmamanızı öneriyoruz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *