«
  1. Anasayfa
  2. Bülten
  3. Ne Zaman Boşanacaksın da Evleneceğiz?

Ne Zaman Boşanacaksın da Evleneceğiz?

hande çayır ne zaman boşanacaksın da evleneceğiz

T24 yazarlarından Hande Çayır’ın “Ne zaman boşanacaksın da evleneceğiz?” adındaki söyleşi kitabı çıktı. Hande Çayır bu çalışmasında, aldatan kadınlarla, erkeklerle, metreslerle, aldatılan ve evli bireylerle görüştü. İlişkideki gizli kalan kişiler neler yaşadıklarını Hande Çayır’a anlattı. Kitapta aynı zamanda kumalara da yer verilmekte.

Hande Çayır’ın kendi ağzından “Ne zaman boşanacaksın da evleneceğiz?” adlı kitabı ile ilgili yorumları:

“Neden metres tuttular? Neden metres oldular? Erkek, kadın, LGBTİQ metreslere dair çok fazla hikaye dinledim! Hepsi yanı başımızda ve gerçek. Metresler nelere razı oluyor? Hiç merak ettiniz mi?

Şöyle bir aralayınca işler hiç de göründüğü gibi çıkmadı. Arkadaşlarımız potansiyel birer metres mi? Gün içinde temas ettiklerimiz, ‘saçmalama’ diyerek susturduklarımız yaşananları sezenler mi acaba? Görünenin ardı nasıl?

Metres, karı, manita, kuma… En dürüstü, en dindireni, en sarmalayanı, en uçuranı hangisi? Her birimizin hikayesi farklı. İyi ki de öyle! Neyin peşindeyiz? Ne, kime iyi geliyor? Neden bazı ilişkilerimizi gizleme ihtiyacı duyuyoruz? Yargılamadan ve mahkûm etmeden metresleri dinledim. Olmakta olanlara ‘yokmuş’ gibi davranmadan…”

Sizler de eğer Hande Çayır’ın sorduğu soruların cevaplarını merak edenlerdenseniz, “Ne Zaman Boşanacaksın da Evleneceğiz?” kitabını almanızı tavsiye ediyoruz.

Ayşe Arman’ın Hande Çayır ile yaptığı Hürriyet Pazar’a özel 1,5 sayfa manşet olan röportajdan:

ayşe arman“Görüştüğüm kadınlardan biri dört sene evli bir erkeğin metresi olmuş. ‘Ben Yaradan’a sığınıyorum’ dedi. ‘Bu yaşadıklarımı babama, anneme ve kardeşlerime anlatamam. Arkadaşıma da anlatamam. Çünkü beni tehdit olarak algılar. Evli adamlarla birlikte olan bir kadın, benim kocama da musallat olur’ diye düşünebilir” dedi. Metreslik durumu, toplumda güvensizlik inşa ediyor, o yüzden diyor ki,‘Ben bunu kimseye anlatamam Yaradan’a sığınıyorum. İlahi aşk yolunda bu ilişkiler bizim öğretmenlerimiz.’ Aile bize mutluluk yuvası olarak sunuluyor. Keşke hep öyle olsa. Keşke beraber mutluca paylaşıp çoğalsak, sevilsek, sevsek… Ama genellikle arkasında bir sürü aldatmalar, yalanlar, gizlemeler, sırlar, üçüncü, dördüncü kişiler var. İşin tuhafı, insanlar bozuşunca bile ısrarla o aileyi bir arada tutmaya çalışıyorlar.”

hande çayır

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *