«
  1. Anasayfa
  2. Faydalı Bilgiler
  3. Mutfakta Yardımcı Olabilecek Pratik Bilgiler

Mutfakta Yardımcı Olabilecek Pratik Bilgiler

pratik bilgiler

Mutfakta işinizi fazlasıyla kolaylaştırcak ve kurtarıcınız olacak pratik bilgileri sizler için bir araya getirdik. Bu bilgilere bayılacaksınız…

Reçelin Şekerlenmemesi İçin Ne Yapılmalı?

Hazırladığınız reçelin çok çabuk şekerlenmesini istemiyorsanız, kullanacağınız limon suyunu ateşten almaya yakın ilave edin. Önceden eklenen limon suyu, reçelin hem kıvamını hem de rengini koyulaştırarak, şekerlenmesine neden olacaktır.

reçelin şekerlenmemesi

Yumurtanın Sarısı, Pratik Bir Şekilde Akından  Nasıl Ayırılır?

Yumurtanın sarısını beyazından ayırmak zor bir işlem olabilir. Ancak bu yöntemle kolay bir şekilde yumurtanın sarısıyla akını ayırmanız mümkün.

  1. Yumurtayı orta boy bir huninin içine kırın.
  2. Huninin altına bir kap koyun.
  3. Yumurtanın beyazı huninin ağzından akarak altında tutacağınız kabın içine düşerken, sarısı huninin geniş kısmında kalacaktır.

Not: Bu işlemi yaparken aynı zamanda yumurtanın bayat olup olmadığını da anlamanız mümkün. İşlem esnasında eğer yumurtanın sarısı patlarsa yumurta bayat anlamına gelmektedir.

yumurtanın sarısını ayırmak

Pilav Nasıl Tane Tane Olur?

Pilavınız bir türlü tane tane ve beyaz olmuyor mu? O halde pişireceğiniz pilavın beyaz ve tane tane olmasını sağlamak için pilavı pişireceğiniz tencerenin içine, pişirme sırasında incecik dilimlenmiş bir parça limon koyun. Sonucun her zaman olumlu olacağına emin olabilirsiniz.

Domatesin Kabuğu Pratik Bir Şekilde Nasıl Soyulur?

Yemeklerde kullanacağınız domateslerin kabuklarını domatesi ziyan etmeden kolay ve pratik bir şekilde soymanız mümkün. Domatesin üzerine kaynar su dökün ve bıçağın tersini kabuğun üzerinde bastırarak gezdirin. Bu şekilde çok daha çabuk ve hiç ziyan olmadan soyulacağını göreceksiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *