«
  1. Anasayfa
  2. Eğlence
  3. Instagram’da Karanlık Mod Dönemi Başladı!

Instagram’da Karanlık Mod Dönemi Başladı!

instagram karanlık mod

Son zamanların en popular sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’a “Karanlık Mod” özelliği geldi. Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu olarak bilinen Instagram’da yeni bir dönem başlıyor. Elimizden gün içerisinde neredeyse hiç düşürmediğimiz telefonlarımız ve sosyal medya hesaplarımız için yenilikler dönemi devam ediyor.

Instagram’ı karanlık modundan yararlanarak kullanma dönemi tam anlamıyla başladı. Artık bu özelliği destekleyen Android ve İOS yüklü akıllı telefonlarda Instagram’ı koyu bir tema ile kullanmak mümkün. Peki ama nedir bu özellik ve hem Andorid hem de İOS işletim sistemleri için nasıl aktif edilir? İşte adım adım bilmeniz gerekenler…

Instagram ‘Karanlık Mod’ Özelliği İphone İçin Nasıl Aktif Hale Getirilir?

iPhone telefonunuzda Instagram platformunu karanlık moduyla kullanabilmek için öncelikle iOS 13 sürümünü yüklemiş olmanız gerekiyor. Daha sonra ise adım adım yapmanız gerekenler şöyle;

  1. Ayarlar menüsüne gidin,
  2. Ekran ve parlaklık seçeneğini bulun ve dokunun,
  3. Açılan menüde “Koyu Mod” özelliğini seçin

Instagram ‘Karanlık Mod’ Özelliği Android İçin Nasıl Aktif Hale Getirilir?

Instagram Karanlık Mod özelliğini Android işletim sistemine sahip olan telefonlarınızda aktif etmek için yapmanız gerekenler ise şöyle;

  1. İlk adım olarak Google Play Store’a girin, Instagram’ platformunu bulun ve dokunun. Açılan sayfayı aşağıda kaydırın, Beta sürümüne katılma yazısını göreceksiniz. Bu yazıyı gördüğünüzde “Katıl” butonuna dokunun.
  2. Bu işlemi yaptıktan sonra “Uygulamalarım ve Oyunlarım” menüsüne gelin, Instagram platformunu bulun ve “Yükle” butonuna basın.
  3. Ardından telefonunuzun Ana Ayarlar menüsüne gelin, Arama kısmına Gece Modu yazın. Gece Modu yazdığınız zaman eğer çıkmıyorsa Karanlık şeklinde de aratabilirsiniz.
  4. Çıkan ayarlardan Gece modunu açtıktan sonra Instagram uygulamasını açıp, rahatlıkla karanlık moduyla kullanabilirsiniz.