«
 1. Anasayfa
 2. Faydalı Bilgiler
 3. Havaalanlarında Vakit Öldürmenin 10 Yolu

Havaalanlarında Vakit Öldürmenin 10 Yolu

havaalanı

Uçağınız gecikti ve ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Uçak yolculuklarının en sıkıcı yanı uçağın rötar yapmasıdır. Hele de bu rötar saatler sürüyorsa… İşte size havaalanında beklerken saatlerinizi daha verimli geçirmenizi sağlayacak 10 öneri.

 1. Ücretsiz internete girin

İnternet olmadan olmaz. Kısa bir süre için de olsa bir yerde soluklanıp internette sörf yapmak havaalanında bulunmaz bir nimet olabilir. Gözünüz ücretsiz 15-30 dakika internet erişimi sağlayan hizmetlerde olsun. Ayrıca size müthiş bir ipucu: Farklı internet tarayıcısı sayınız kadar ücretsiz hizmetten yararlanabilirsiniz. Bunun için Opera, Dolphin ve Chrome tarayıcılarını yüklemeyi unutmayın.

 1. Yalnız kalmayın

Twitter ve Foursquare gibi uygulamalarla havaalanında gözünüze çarpan mekanlarda check-in yapan insanları görüp farklı bir sohbet başlatabilirsiniz. Unutmayın yolculuk insanları birleştiren önemli bir paydadır, bu yüzden çekinmeyin.

 1. Mobil oyunlarla rahatlayın

Akıllı telefon ve tabletler oyun için biçilmiş kaftan. Özellikle The Room gibi zeka oyunları uçuş öncesi sizi rahatlatacaktır. Sony Vita veya Nintendo 3DS’iniz varsa daha da şanslısınız. Yalnız şarj sorunu yaşamamak için prizlere yakın durun.

 1. Hediye alın

Bozuklarınızı harcamak ve mevcut dövizinizi sıfırlayarak dönmek için ihmal ettiğiniz kişilere sembolik hediyeler alın. Ufak jestiniz eve döndüğünüzde gülen yüzlerle karşılanmanızı sağlayacaktır.

 1. Kendinize masaj hediye edin

Havaalanlarının birçoğunda artık spa ve masaj hizmeti yer alıyor ve burada çalışan personel genellikle son derece profesyonel oluyor. Özellikle ağrıyan bölgeleriniz için bu zaman dilimini masaj yaptırarak değerlendirebilirsiniz.

 1. Yeni bir kitaba başlayın

Okumak için zamansızlıktan şikayet ediyorsanız, işte size fırsat! Havaalanlarında birçok ülkeen farklı dergileri, yeni kitapları göreceksiniz. Yeni bir sayfa açmaya ne dersiniz?

 1. Vergi iadenizi alın

Yurt dışında satın aldığınız ürünlerin vergisi, genellikle ihmal edilir. Boş zamanınızda bu miktarı geri almak için pasaport kontrolünden geçtikten sonra ilgili yere uğramyı unutmayın.

 1. Tanıdık bir ses duyun

Herkes yabancı, müthiş bir hareket… Havalimanı göründüğünden daha yorucu bir yerdir. Tanıdığınız birini, sevdiğiniz bir kişiyi ya da ailenizi arayarak duyacağınız ses moral ve enerjinizi yükseltecektir.

 1. Tatlının gücünü keşfedin

Rejimi bir kenara bırakın. Havaalanında, başka yerde zor bulacağınız brir çikolata alın. Bilmediğiniz ama kaliteli bir üründe karar kılmak, sizi daha fazla mutlu edecektir.

 1. Yeni bir rota belirleyin

Evet, yeni bir rota belirlemek için belki de en doğru zaman, rötar yiyen uçağınızın yarattığı zamandır. Havalimanlarında genellikle çok uygun son dakika biletleri bulabilir, yeni maceranızın ilk adımını atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *