«
  1. Anasayfa
  2. Cilt Bakımı
  3. Güzel Bir Cilt İçin Bakım Önerileri

Güzel Bir Cilt İçin Bakım Önerileri

doğal bakım

Biz bayanlar her zaman güzel ve bakımlı gözükmek ister ve bunu sağlayabilmek için de çeşitli yöntemlere başvururuz. Ancak kulaktan dolma bilgilerle başvurduğumuz bu yöntemler bazen bize fayda sağlarken bazen de zararlı sonuçlar doğurabilir.

Kışın da yaklaşması ile birlikte cilt bakımına daha fazla özen gösterilmesi gereken şu günlerde sizler için çok basit ve faydasını çok kısa sürede görebileceğiniz cilt bakım önerilerini araştırdık. Gelin kulaktan dolma yöntemleri bir kenara bırakın ve sizler için dermatologlar tarafından edinmiş olduğumuz önerilere kulak kabartın.

Sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olabilmenin püf noktası, sağlıklı bir hayat tarzına sahip olmaktan geçer. Yaşam tarzınızın etkilerini cildinizde göreceğinizi hatırlatarak, dermatologların tavsiyelerinden oluşturduğumuz ve uzak durulması gereken “cildin düşmanlarını” siz güzel bir cilde sahip olmak isteyen kadınlar için bir araya getirerek paylaşıyoruz.

Bol Su İçin

Dermatologlar tarafından doğal güzellik sırları olarak sunulan tavsiyelerin başında “Bol Su İçmek” yer alıyor. Hidrasyonu doğru bir şekilde sağlanan ve içten temizlenen bir cilt, güzel bir cildin de anahtarı olur. Bu sebeple en az günde 8 bardak su içerek cildinizin kuru ve mat görüntüsünden kurtulabilir, aynı zamanda sağlıklı bir beden ve cilt sağlığına kavuşabilirsiniz.

Sigaradan Uzak Durmaya Çalışın

Her geçen gün yeni zararları ortaya çıkan tütün, içerisinde çok fazla sayıda zehir ve toksin barındırmaktadır. Bu sebeple uzmanlar, sigaranın çok daha hızlı cilt yaşlanmasına, kırışmış, sararmış ve kötü bir cilde yol açtığı konusunda uyarıyor.

Mimik ve Jestlere Dikkat Edin

Çok sık aralıklarla mimik yapmak, özellikle kaşları çatmak veya somurtmak gibi bir takım jestler
kısa süre içerisinde yüzün kırışmasına sebep oluyor. Bu yüzden genelde gülümsemeye ve kırışlığa yol açabilecek mimik ve jestlerden uzak durmaya özen gösterin.

Çok Fazla Müdahalede Bulunmamaya Özen Gösterin
Cildinize çok sık aralıklarla tonik, peeling ve maske gibi bir takım uygulamalar yapar, yüzünüzü sürekli kimyasal maddelerle muhatap ederseniz, cildiniz kısa bir süre sonra yorulup, sinyal vermeye başlar. Kimyasallar cildin sebum dengesini bozarak hem sorunlu hem de kuru bir cilde yol açtığından mümkün oldukça uzak durulması veya çok sık aralıklarla uygulanmaması gerekiyor.

Tonik Kullanın
Cilt bakımınızı yaptıktan veya cildinizi siyah noktalardan temizledikten sonra cildinize sıkılaştırıcı bir toner ya da ürün kullanmazsanız, geniş gözeneklerin oluşmasına yol açarsınız. Bu da beraberinde daha fazla siyah nokta ve akne sorununa davetiye çıkaracaktır.

Bol Sebze Yiyin
Cildin en iyi dostu olan sebzeyi bolca tüketerek, parlak, sağlıklı ve ışıldayan bir cilde  sahip olabilirsiniz.

Uykusuz Kalmayın
Yeteri kadar uyumak cilt bakımı için oldukça önemlidir, Uyku esnasında ciltte mevcut olan hücreler yenilenir, göz etrafında oluşan koyu halkalar kaybolur ve çok daha sağlıklı bir cilt sizin olur.

Çok Sık Makyaj Yapmayın
Çok sık ve kötü kalitede ki malzemeler ile makyaj yapmak cildinizi mahveder. Bütün bunlara ek olarak birde makyajınızı silmeden uyursanız, bütün gece boyunca makyaj malzemelerinin içerisinde yer alan toksinler cildinizin nefes almasını engelleyerek, cildinizde erken yaşlanmalara ve erken bozulmalara sebep olur.

Göz Altı Kremi Kullanın
Göz altı derisi çok ince ve hassas bir dokuya sahiptir. Bu sebeple oldukça narin olan ve kırışmaya müsait bu cilt bölgesinin bakımında hassas davranmak gerekiyor. Her gün cildinize uygun olan göz altı kremlerini uygulayarak oluşabilecek kırışıklıklara karşı önlem alabilirsiniz.

Yüzünüzü Yıkamadan Yatmayın
Cildin alt tabakası sürekli yağ üretir. Yağ oluşumunu dengeleyebilmek için; gece yatmadan önce cildi yıkamak ve özenle temizlemek gerekiyor.

Cilt Temizliğinde Sabun Kullanmayın
Sabun cildin ph dengesini bozarak cildin kurumasına yol açtığı için cildinizi temizlerken sabun kullanmaktan kaçının.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *