«
  1. Anasayfa
  2. Doğal Bakım Önerileri
  3. Gözenekleri Sıkılaştırma Yolları

Gözenekleri Sıkılaştırma Yolları

cilt

Yüzümüzde ki gözenekler ne kadar geniş olursa o kadar çok pisliği toplar, bu durum da bir çok probleme yol açar. Üstelik cildimizdeki gözenekler sağlımız için oldukça önemlidir.  Bu gözenekler yardımıyla cildimiz solunum yapar. Bu nedenle de cildimizi temiz tutmamız gerekir. Sağlıklı bir cilde sahip olmak için öncelikle cildimizin temizliği çok önemlidir sonrasında da doğru maske kullanımına dikkat etmeliyiz. Cilt yapısı yağlı olan kişilerdede gözenekler geniştir. Büyük gözenekler dışarıdan daha çok toz toplayacağından bazı sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle cildinizi çok sık temizlemeniz gerekiyor. Temiz tuttuğunuz cildinize size vereceğimiz pratik ve etkili doğru maske yardımıyla gözeneklerinizi sıkılaştırmanız artık hayal değil. Doğal yöntemlerde bu sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.

Evinizde rahatça uygulayabileceğiniz mucizevi doğal maskeler

1. Maske : Soda, ciltteki gözenekleri sıkıştırmak için oldukça etkilidir. Soda ile yüzünüzü yıkamak çok faydalıdır. Ayrıca buz haline getireceğiniz sodayı yüzünüze sürebilirsiniz.

2. Maske : Doğal olmak şartı ile gül suyuyla yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Gözenekleri temizler ve sıkıştırır.

3. Maske : Kuşburnu cildi sıkılaştırma özelliğine sahiptir. Çay haline getirdiğiniz kuşburnunu cildinize sürerek uygulayabilirsiniz. Çok faydalı olacaktır.

4. Maske: Organik 1 adet domatesi rendeleyip püre haline getirin. Püre haline getirdiğiniz  domatesi cildinize sürün . Cildinizdeki gözenekleri sıkıştıracaktır.

5. Maske : 3-4 damla limon suyu ile 1 yemek kaşığı balı birbirine iyice karıştırıp cildinize uygulayın. Düzenli bir şekilde hafta 1 kez uygulandığında cildinizin sıkılaştığını fark edeceksiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *