«
  1. Anasayfa
  2. Düğün
  3. Gelinlik Alışverişi Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Şey

Gelinlik Alışverişi Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Şey

gelinlik modeli

Müstakbel gelin adayları için gelinlik seçme zamanları hem stresli hem de bunaltıcı olabilir. Hayallerinizdeki gelinliğe kavuşma sürecinizi daha rahat geçirebilmek için dikkat edilmesi gereken detayları Online Kadın Dergisi okuyucularımız için araştırdık.

1) Gelinlik alışverişinden önce vücut tipinize uygun olan gelinliği internetten araştırın.

Gelinlik modeli seçiminde vücut tipinize yakışanı bulmanız en önemli detaydır. Bu sebeple gelinlik alışverişinden önce engin bir bilgi kaynağı olan internetten yararlanarak, hem çok sayıda gelinlik modelini görebilir hem de vücut tipinize göre hangi gelinliğin daha iyi görüneceğini araştırabilirsiniz.

Baktığınız gelinlik fotoğrafları veya moda dergileri yanıltıcı olabilir, fotoğraflarda genelde sıfır beden mankenleri kullandıkları için sadece fotoğrafların güzel olduğuna kanarak vücudunuza uymayacak modellere yönelmeyin. Yanlış seçimler sonucunda olduğunuzdan daha şişman gözükebilir ve hayal ettiğiniz görünümü elde edemeyebilirsiniz. Bu yüzden her şeyden önce vücudunuzu tanımanız ve vücudunuza uyabilecek modelleri belirlemeniz gerekiyor. Böylece koşuşturmalı evlilik hazırlığı sürecinizde gereksiz zaman kaybını da önlemiş olacaksınız.

2) Gelinlik modeli seçerken yanınızda çok fazla kişi olmasın.

Gelinlik modeli seçerken çok fazla kafadan farklı seslerin çıkması, hayallerinizden sizi uzaklaştırabilir ya da aklınızın karışmasına yol açabilir. En doğru gelinliği seçebilmeniz için kafanızdaki ideal gelinlik modelini belirlemeniz ve konunun uzmanı gelinlikçilere danışmanız yeterli olacaktır. Bizim tavsiyemiz maksimum siz dahil 3 kişi ile birlikte gelinlik modelinizi seçmenizdir. Siz kararınızı verdikten sonra ne de olsa herkes görebilir.

3) Gelinliğinizi ne zaman teslim alabileceğinizi ve kaç prova olacağını öğrenin.

İster satılık, ister kiralık düşünün bütün gelinlik modelleri sizin bedeninize göre dikiliyor veya tadilat yapılıyor. Unutmayın ki provaların ne zaman yapılacağı ve ne zaman teslim edileceği oldukça önemli. Gelinliğinizi sakın 1 veya 2 ay öncesinden almayın. Düğününüze en fazla 1 ile 2 hafta kala gelinliğinizi teslim alarak, olası kilo kaybı veya kilo alımı durumunda yeniden tadilat yaptırabilirsiniz.

gelinlik

4) Gelinlik modelinizin seçiminde geç kalmayın.

Yaklaşan zamanla acele karar verebilir ve büyük ihtimalle istediğiniz gelinliğe sahip olabilme şansını kaybedebilirsiniz. Gelinlik seçiminde ideal olan zaman düğünden 4 veya 5 ay öncesidir.

5) Aksesuarlarınızı unutmayın

Gelin tacı, duvak ve gelin saçı için çiçekli aksesuarların seçimini de son zamana bırakmayın. Ayrıca gelinliğinizi alırken gelinlikçilerden tüm bu aksesuarları temin edebileceğinizi hatta hediye bile ettirtebileceğinizi unutmayın.

Son olarak geldik en önemli öneriye. Evlilik hazırlığı ve geçireceğiniz bu süreç sizin en güzel döneminiz. Belki de hayatta sadece bir kez yaşayabileceğiniz bu en özel ve en tatlı döneminizin keyfini çıkarmayı sakın unutmayın.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *