«
  1. Anasayfa
  2. Moda
  3. Gardırop Düzeniyle İlgili İpuçları

Gardırop Düzeniyle İlgili İpuçları

gardrop

Günlük koşuşturma telaşına kapılıp gardroplarımızı ihmal ederiz. Sabah erken kalkıp işimize veya her hangi bir yere yetişme derdine girince de vay bu gardıropların haline… Aceleyle kıyafet ararken bir anda savaş yerine döndürdüğümüz gardırobumuzun önünde kendimizi “ay ben bu gardırobu” diye mırıldanırken buluruz. Sonuç; kocaman bir zaman kaybı ve  “giyecek hiçbir şeyim yok” telaşı…

Oysa ki gardırobun hiç bir suçu yoktur. İlkokuldan beri bize sürekli öğretilen “Gruplama- Çözümleme” yöntemine bir de “Eleme” yöntemini eklesek nasıl olurdu acaba?

Aradığınızı rahatça bulabileceğiniz bir gardrop düzeni için kural çok basit. Sadece 3 aşamada düzenli bir gardıroba sahip olmak istemez misiniz?

gardırop

1. Aşama: Ayırma

Ya gidecekler ya da kalacaklar! İlk olarak gardırobunuzdaki kıyafetleri teker teker çıkarıp, giyim önceliğinize göre ayırın. Daha az giydiklerinizi bir tarafa, daha çok giydikleriniz de diğer tarafa ayırın. Uzun süredir hiç giymediklerinizi de elden çıkaracaklar listesine ekleyin. Atmak konusunda fazla bonkör olmayın ama çünkü yeni sezonda neyin tekrardan moda olacağı ve neyin neyle kombinleneceği hiçte belli olmuyor. İleride kullanabileceğinizi düşündüklerinizi de ayrı bir rafa dizdikten sonra gardrop düzeninde ilk aşamayı başarıyla tamamlamış oluyorsunuz.

2. Aşama: Gruplama

Gardırop düzeninde önemli olan bir diğer aşamada gruplama yöntemidir. iLk aşamada giyim önceliğinize ve sıklığına göre kıyafetlerinizi ayırmıştınız, şimdi de türlerine göre gruplamanız gerekiyor. Kazaklar kazakların yanına, tişörtler tişörtlerin… Böylece aynı tür olan giysilerinizi birlikte yerleştirerek o gün için nasıl bir kombin yapacağınıza karar verdikten sonrası oldukça kolay olacaktır.

Gardrop düzeninde dilerseniz en iyi koruma yöntemi olan asmayı seçebilirsiniz ancak eğer raf bölmeleriniz daha fazlaysa düzenli olmak kaydıyla katlayarak da başarı elde edebilirsiniz. Hangisi sizin için daha pratik olacaksa onu seçebilirsiniz, önemli olan aradığınız şeye kolayca ulaşabilmeniz…

gardırop düzeni

3. Aşama: Ayakkabı ve Çantalar

Kıyafetlerinizde olduğu kadar ayakkabılarınızı da tür ve sezon olarak gruplamanız çok daha kolay bir şekilde aradığınızı bulmanız açısından yine oldukça önemlidir. Çantalarınızı da öncelik sırasına göre, günlük ve abiye çantalar olmak üzere asmak veya alan çokluğuna göre dizmek iyi bir çözüm olacaktır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *