«
  1. Anasayfa
  2. Eğlence
  3. Flappy Bird Popülerliğini Koruyor

Flappy Bird Popülerliğini Koruyor

flappy bird oyunu

Dong Nguyen tarafından akıllı telefonlar için yapılan Flappy Bird, son zamanların en popüler oyunları arasında yer almaya devam ediyor.

5 Mart 2013’te Iphone 5 için piyasaya sürülen Flappy Bird oyunu, yapılan küçük bir güncelleme sonucunda kısa sürede trend olmayı başardı. 2014 senesinde, Çin ve Amerika gibi ülkelerde bedava en çok indirilen oyunlar listesine giren oyun, 9 şubat 2014 tarihinde yapımcının isteği ile App Store ve Google Play’den kaldırıldı. Bu istek yapımcının kendi Twitter hesabından 1 gün öncesinde duyurulmuştu. Yapımcı; medyanın baskılarına katlanamadığı için Flappy Bird oyununu 22 saat sonra kaldıracağını belirtmişti.

Flappy Bird Nereden İndirilebilir?

Kaldırılmadan önce Flappy Bird oyununu indiren kullanıcılar oyunu kullanmaya devam edebilirken, legal yollardan artık oyunu indirmek mümkün değil.  Hatta daha önce oyunu indirenler, oynadıkları oyunlardan Nguyen Dong da para kazanmaya devam edebiliyor. 1 sene önce kaldırılan oyun hala popülerliğini korurken, oyunu önceden telefonlarına indiren bazı kullanıcılar da, Flappy Bird yüklü telefonlarını E-Bay üzerinden satışa çıkardı.

Flappy Bird oyununda amaç nedir?

Android kullanıcılarının akıllı telefonları ve tabletleri üzerinden oynayabilecekleri Flappy Bird,  bağımlılık yapan ve oldukça sürükleyici bir beceri oyunudur.

Tek kişilik bir oyun olan Flappy Bird’te amaç; tabletinizin veya akıllı telefonunuzun ekranına dokunarak kontrol etmeye çalıştığınız sevimli kanat çırpan kuşa komut vererek yükselmesini ve bariyerlerin arasından geçmeye çalışmasını sağlamaktır. Bu şekilde puan kazanmaya çalıştığınız oyunda eğer kuş yere veya bariyerlere değerse kuş ölür ve oyun tekrardan başlar.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *