«
  1. Anasayfa
  2. Dekorasyon
  3. Bu Köşelere Bayılacaksınız

Bu Köşelere Bayılacaksınız

ev köşeleri

Eğer evinizde kullanılmayan küçük de olsa boş alanlarınız varsa size sunacağımız yaratıcı fikirler sayesinde bu alanları evinizin belkide en kullanışlı ve keyifli köşesi haline dönüştürebilirsiniz.

1. Evinizde kullanılmayan boş bir köşeyi ekonomik dokunuşlarla konforlu ve huzurlu mini bir kitap okuma ortamına dönüştürebilirsiniz. Bu tarz köşeler yaratmak için özellikle pencere önünü tercih etmenizi öneriyoruz. Uzanıp hem dışarısını keyifle izlerken hem de odanızı aydınlatan güneş ışığı ile birlikte kitabınızı okuyabilirsiniz. Eğer alanınız musayitse her iki köşesine yerleştireceğiniz şık raflarla da kitaplarınızı yerleştirebileceğiniz küçük bir kütüphaneye sahip olmuş olacaksınız. Bu köşeyi keyifle döşeyebilmeniz için köşelere özel üretilen yastık ve oturma takımları ihtiyacınız olan tek şey. Birbirinden orjinal bu takımlar ile işiniz fazlasıyla kolay olacak.

kitap köşesi2. Eğer evinizin duvarları yeterince yüksek ve size alan tanıyan nitelikte ise özellikle çocuk odalarında değerlendirebileceğiniz tavana yakın, duvarda yer alan merdivenli asma kat gibi köşeler yaratabilirsiniz. Bu alanı çocuğunuzun zevkine uygun parlak renklerde boyayarak daha hoş bir görünüm yaratabilirsiniz. Ayrıca çocuğunuzun odasındaki en özel köşesi olacağının garantisini de verebiliriz. Burası onun için keyifle uzanabileceği, dinlenebileceği, kitap okuyabileceği veya saklanıp hayal kurabileceği özel bir alan haline gelecektir.

çocuk odası3. Yatak odanıza daha prestijli ve lüks bir hava katmak isterseniz pencere önüne özel bir oturma köşesi katabilirsiniz. Böylelikle derin düşüncelere dalmak ve sakinleşmek için en ideal alanı kendinize yaratmış olursunuz. Hatta oturma ünitesinin alt kısmına çekmeceler veya saklama bölümleri yaparak köşenizi çok daha avantajlı hale getirebilirsiniz. Ayrıca pencere önüne konumlanmış, pofuduk, yumuşak yastıklarla kaplı bir gündüz yatağı gün içinde yayılıp keyif yapmak için can atacağınız yer olacaktır.

4. Mutfaklarımız, biz kadınların vaktini en çok geçirdiği odalardandır. Bu yüzden de mutfağı en güzel şekilde dekore etmek gerekir. Mutfak camının önünde küçükte olsa köşe yaratma imkanınız varsa bu kadar zamandır değerlendirmemiş oluşunuza üzüleceksiniz. Hele bu camdan giren güneş bütün mutfağınızı aydınlatmaya yetiyorsa. Camın önünde yaratacağınız bu oturma köşesi ile hem yemek yaparken yorgunluğunuzu kahve veya çay eşliğiyle atabilirsiniz hem de arkadaşınız ile keyifli sohbetler ederek hoş vakit geçirebilirsiniz.

mutfak köşesi   mutfak köşesi5. Bir dolap yerleştirilebilecek kadar uygun bir köşeniz varsa hiç zaman kaybetmeden ekomonik fiyatlarda bir dolap içi çalışma köşesi edinin. Böylelikle çalışmanız gerektiğinde dolap kapıları açılarak işlerinizin başına oturabileceğiniz keyifli bir çalışma masasına sahip olacaksınız. Hem de kapılar kapandığında fuzuli eşyalarınızı saklayabileceğiniz kullanışlı bir dolap ortamı yaratabilirsiniz.

çocuk odası köşesi6. Evinizde eşyalarınızı koyacağınız extra alana ihtiyacınız var fakat bunun için boş bir alanınız yok. Eğer eviniz dubleksse ve merdiven altı kullanılabilecek konumdaysa işte size hem görsel hem kullanışlı bir fırsat daha. Evinizde bulunan merdivenin altını değerlendirmek için yapılan merdiven altı dolap en pratik buluşlardan biridir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *