«
  1. Anasayfa
  2. Sağlık
  3. Dünyanın En Çok Adam Öldüren Seri Katili

Dünyanın En Çok Adam Öldüren Seri Katili

şeker

Sağlığımızın en büyük düşmanı ve dünyanın en rahat adam öldüren seri katili kim derseniz, rafine şekeri bulan kimyagerin adı rahatlıkla söylenebilir. İstatistiklere göre, ABD’de her bireyin gündelik ortalama şeker tüketimi yaklaşık 22 kaşık. Yeme alışkanlıklarımızı dikkate aldığımızda bizde de durum hiç iç açıcı değil. Kutlamalarımızda, kaçamaklarımızda, sıkıntılarımızda karşımıza hep şeker çıkıyor. İngiliz aşçı Jamie  Oliver şekere savaş açarak yeni bir akım başlattı. Herkesi şekeri bırakmaya davet ediyor. Bir ay “şeker bırakma” uygulaması yaparak bu seri katilden korunmanız mümkün.

O halde sevgili Online Kadın Dergisi okuyucularımız neden siz de bu akıma katılarak katilinize savaş açmıyorsunuz?  Haydi bu ayı “şeker bırakma” ayı ilan edelim ve hemen uygulamaya geçelim. Yapmanız gerekenler;

1) “Bu ay şekeri bırakıyorum” kararı almak.

2) Bilinçli eforla 30 gün boyunca karşınıza gelen her  “şeker” teklifini reddetmek.

3) Ritüellerden uzak durmak ya da değiştirmek. Örneğin kahveyi şekerli içiyorken şekersiz içmeye başlamak.

4) Günlük şeker ihtiyacınızı sabah yiyeceğiniz tek bir meyvadan karşılamak.

5) Yoksunluk hissettiğinizde kendinizi başka bir şeye yöneltmek.

Bir ayda beynimiz bizi yeniden programlıyor ve bu direncin sonunda şekerli şeyler bize “aşırı tatlı” gelmeye başlıyor. Böylelikle katilinize izinizi kaybettirmiş olarak, sağlığınızı güvence altına almış oluyorsunuz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *