«
  1. Anasayfa
  2. Eğlence
  3. Dikkat Uçuşa Hazırlanın

Dikkat Uçuşa Hazırlanın

gliding

Her insanın içinden ah şu kuşlar gibi havada süzülsem fikri geçmiştir. Sessizce ve sadece doğa sesiyle baş başa şehri tepeden izlemenin keyfi şüphesiz başkadır. İnsanoğlunun fazlasıyla ilgisini çeken uçma konusu keşifleri beraberinde getirmiştir. Uçma meraklılarının keyifli keşiflerine gelin hep birlikte göz atalım.

  • Paramotor (Motorlu Yamaç Paraşütü): Adrenalin seviyesi tamamen sizin isteğinize kalmış bu uçuş sporu ile yüksek ve uzun mesafeli uçuşlar gerçekleştirebilirsiniz. Pilotun sırtına bir pervane ve motor monte edilerek itiş kuvveti sağlanır. Bu sayede yamaç paraşütü ile yerden kalkılarak uçuş gerçekleşmiş olur.

paramotor

  • Ballooning ( Sıcak Hava Balonu): Hafif bir gaz veya ısıtılmış hava ile çalışan sıcak hava balonları; size yeryüzünü yakından keşfetmenin tadını yaşatacak. Kapadokya bölgesinde yapabileceğiniz bu gezinti ile yeryüzünün güzel manzaralarını hafızanıza kazıyacaksınız.

paraşüt

  • Hang Gliding ( Delta/Yelken Kanat Sporu): Diğer hava sporlarından planörcülük ve yamaç paraşütünün bir karışımı olan hang gliding; yüksekçe bir tepeden koşarak uçuş yaparak saatlerce havada kalabilir. Serbest uçuş hava taşıtına ihtiyaç duyan bu spor süzülme prensibi ile çalışır. Yerden yükselen sıcak hava akımları ve tepeye çarparak yükselen hava akımları sayesinde binlerce metre yükselme sağlar. Hem manzara hem adrenalin isteyenler için hang gliding doğru seçim.

gliding

  • Snowkite: Snowboard bana az kalır fazlasını denemeliyim diyorsanız kesinlikle seçmelisiniz. Snowboard ve uçurtma ile yapılan bu sporda belinize bağladığınız ve ellerinizi ona teslim ettiğiniz paraşütün vazgeçilmez hafifliğini tadacaksınız.

snowkite

  • Gliding: Bir uçağın çekmesiyle veya vinç sistemi ile havalanan, üzerinde motor olmadan uçabilen uzun kanatlı uçaklarla yapılan bir uçuş sporudur. Belli bir yüksekliğe ulaşmasıyla birlikte hava akımları yardımıyla uçuş sağlanır. Geniş kanatlı bu uçak adrenalinin dışında fazlasıyla huzur ve dinginlik verir ve 2 kişiliktir.

gliding

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *