«
  1. Anasayfa
  2. Güzellik
  3. Dayanıklı Makyajın 3 Sırrı

Dayanıklı Makyajın 3 Sırrı

dayanıklı makyaj

Yaz geldi, davetler çoğaldı. Her şey iyi hoşta sıcağın etkisiyle gecenin sonunda yapılan makyajdan geriye eser kalmaz oldu. İşte sizler için araştırdığımız dayanıklı makyaj önerileri ile gece boyunca yıldız olmaya ne dersiniz?

Dayanıklı makyajın püf noktaları;

Dayanıklı ve kalıcı bir makyaj için aşağıdaki 3 püf noktaya dikkat etmenizi öneriyoruz.

1. Waterproof ürünler
Dans pistinde sıcaktan terlerken makyajınızın dağılıp gitmesini istemiyorsanız, su geçirmez makyaj malzemelerini kullanarak makyajınızın kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle su geçirmez (waterproof) maskaralar gece boyunca bakışlarınızın çarpıcı etkisini korumanıza yardımcı olacak.

2. Hafif makyajlar
Hafif makyajlar her zaman daha uzun süre dayanır. Bu sebeple teninizin hava alması makyajınızın dayanması için en önemli kurallardan biridir. Size önerimiz fondöten yerine BB krem kullanmanızdır.

3. Makyaj Bazı (Primer)
Makyaj yapmadan önce makyaj bazınızı yani diğer adıyla primerı cildinize uygulayarak makyajınızın çok daha uzun süre kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik primerların makyajın çok daha kusursuz görünmesini sağlayan önemli faktörlerden olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Kalıcı makyaj önerilerine uymak istemeyenlere tavsiyemiz ise; oluşabilecek makyaj dağılmalarını düzeltebilmek için yanlarında kulak çubuğu ve ıslak mendil gibi pratik ürünleri bulundurmalarıdır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *