«
  1. Anasayfa
  2. Eğlence
  3. Cenneti Yaşatan Gizli Kalmış Adalar

Cenneti Yaşatan Gizli Kalmış Adalar

cennet adaları

Bu muhteşem ve el değmemiş adaları görünce kendinizi cennetteymişsiniz gibi hissedeceksiniz. Bu adalar henüz tam anlamıyla keşfedilmemiş. Üstelik doğanın tüm bakirliğini doyasıya yaşayacağınız ve hiç dönmek istemeyeceğiniz bu adalar tahmin edemeyeceğiniz kadar ucuz.

  • Koh Rong – Kamboçya

Koh Rong, Tayland’ın en büyük ve en nadide adalarından biridir. Kamboçya’nın güneyinde yer alan bembayaz kum ve turkuaz deniziyle herkesi büyülemeyi başaran Koh Rong’da yaşamın hala ilkel şartlara yakın olduğunu duyunca şaşırmayın. Adayla ilgili en ilginç ayrıntı ise günün belirli zamanlarında elektriğin mevcut olmaması. Üstelik adayla ilgili bir diğer en belirgin ayrıntı ise adanın her tarafında Türkler’in hakimiyetinin söz konusu olması. Adada çoğu yerin sahibi Türk. Yani adada Türkler ile karşılaştığınızda şaşırmanız şaşırtıcı olacaktır. Yaklaşık 8-9 sene önce bir Türk ve Alman tarafından adanın keşfi gerçekleştirilmiştir. Ve adanın ilk yerleşim yerini yaparak ada turistlerin kullanımına sunulmuştur. Ayrıca adada çok fazla para harcamak zorunda kalmayacağınızı da belirtelim. Oldukça uygun fiyatlara huzurlu bir tatil yapmanız mümkün.

kohrong

  • Bohol – FilipinlerFilipinler ada açısından çok fazla çeşide ve zenginliğe sahip. Bu konuda gerçekten çok şanslılar. Boho da bu zenginliklerinden biri. Özellikle doğaya ve yeşilliğe aşık biri için için burası gerçek bir cennet. Filip’in 7000 adasının arasından Boho’yu seçmiş olma nedenimizin aslı hala baki kalmayı başarabilmiş olmasından kaynaklanıyor. Henüz hiçbir geliştirme girişiminde bulunulmamış. Bu nedenle tüm doğallığıyla eşsiz güzelliğini koruyor. Üstelik henüz hiçbir girişimde bulunulmamış olmasına rağmen güzelliğini neredeyse duymayan kalmamış. Birçok turistin çok sık ziyaret ettiği bir ada haline gelmiş. Boho Adası’nın neredeyse tamamı yeşillik. Adanın iç kesimlerinde yüksek tepeler ve yağmur ormanları yer alıyor. Üstelik adada ulaşım açısından yollar şaşılacak derecede iyi durumda. Bohol Adası’nda mutlaka yapmanızı önereceklerimizden biri Loboc Nehri’nde yapılan tekne gezileridir. Oldukça keyifli geçen bu geziler üstelik tahmin edemeyeceğiniz kadar ucuz. Yaklaşık 1,5 saatlik nehir gezisi ve teknedeki açık büfede dahil olmak üzere 6 dolara maloluyor. Ayrıca Boho Adası’nda gerçekleştireceğiniz seyahatin de oldukça ucuz bir seyahat olacağı garantisini verebiliriz.
  • Teuri-tu – JaponyaAdadan bahsetmeden evvel eğer siz de gerçek bir sushi sever iseniz sırf dünyanın en lezzetli ve en ucuz sushisini yemek için bile bu adayı tercih etmenize değer diyebiliriz. Çünkü eşsiz sushi lezzetleri ile biriklikte adada muhteşem bir görsel şölene de hazırlıklı olmalısınız. Teuri-tu yeşil ve mavinin buluştuğu en nadide yerlerden biridir. Diğerlerinin aksine adını çok az kişinin bildiği bir Japon adasıdır. Son derece gizemli kalmıştır.teuritu
Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *